telegram

birbirlerine nü fotoğraf göndermek isteyen çiftler için ideal uygulama.
(bkz: secret chat)
(bkz: scren shot alındığı sırada karşıdaki kişiye bildirim yapan program )
whatsapp'ın mavisi ama daha kullanışlı olanı. uygulamadan çıkmadan internetten bulduğun resmi, videoyu, şarkıyı yollayabiliyorsun, bir sürü bot uygulaması var, henüz tecrübe edemesem de daha geniş grup kapasitesi ve takip edebileceğiniz kanallar var.

hiç duydunuz mu ya da denk geldiniz mi bilmiyorum, bazı "düz duvara tırmanan yaratıklar" rehberine rastgele numara kaydediyor, sonra whatsapp'tan kullanıcı kadın mı diye bakıp tacize başlıyor. hem whatsapp'ın bu kadar kalabalık olması hem de zerre kale almadığım halde "çevrimiçisin, niye yazmıyorsun" ya da "dün şu saatte çevrimiçi olmuşsun, ne yapıyordun" diyen insanlar yüzünden daha az bilinen telegrama geçtim. whatsapp son görülme kapalı bu arada. taciz olayı sonrası fotoğraf gizlilik ayarını da değiştirmek zorunda kaldım. halbuki özel ders için numaramı verdiğim kişiler beni görsün diye açık tutmak istiyordum, olmadı.

rehberimde telegramı kullanan sadece bir kişi var, bana da bir tek o lazım zaten.
ısmini dahi duymadığım insanların rehberimde göründüğü uygulamadır. gayet kullanışlı fakat belirttiğim sorundan kurtulmaya çalıştığımda yalnizca salt okunur kişileri silebilirsiniz diye bir uyarı alıyorum...
whatsapp taki gibi gönderim boyut kapasitesi olmayan uygulamadır. ama yaygın olmadığı için fazla işe yarayamayandır.
anatomi dersinde çekilen videoları almak için tanıştığım bir mesaj uygulamasıdır. hızlı olması, boyut istediğin boyuttaki videoyu rahatça atabilmen ve daha keşfedilmemiş sakin bir uygulama olması nedeniyle whatsapp'a tercih edilebilir.
üniversitede amfi için açtığım ders grubunun bulunduğu sohbet altyapısı.
benim de bu akşam indirdiğim uygulama.

yoksa vanilla da mı bizim okuldan? dırırım!

içerik kuralları - iletişim