Ismini dahi duymadığım insanların rehberimde göründüğü uygulamadır. Gayet kullanışlı fakat belirttiğim sorundan kurtulmaya çalıştığımda yalnizca salt okunur kişileri silebilirsiniz diye bir uyarı alıyorum...
WhatsApp taki gibi gönderim boyut kapasitesi olmayan uygulamadır. Ama yaygın olmadığı için fazla işe yarayamayandır.
Anatomi dersinde çekilen videoları almak için tanıştığım bir mesaj uygulamasıdır. Hızlı olması, boyut istediğin boyuttaki videoyu rahatça atabilmen ve daha keşfedilmemiş sakin bir uygulama olması nedeniyle whatsapp'a tercih edilebilir.
Benim de bu akşam indirdiğim uygulama.Yoksa vanilla da mı bizim okuldan? dırırım!
telegram, türkiye’de milyonlarca kullanıcısı olan bir platform. telegram’da haberlerden sohbete, borsadan spora, memur alımları ya da pdf kitap paylaşımı gibi konulardan aklınıza gelen her şeye kadar grup ve kanallar mevcut. telegram kanalları, gruplardan farklı olarak yöneticilerin belli paylaşımlar yaptığı, kanal üyelerinin ise takip ettiği yerler. mesaj gönderimine kapalı olan telegram gruplarını takip etmek için, gruba katılmalı ve bildirimleri açmalısınız. kanaldaki her yeni mesaj, telefonunuza bildirim olarak gelir.

https://t.me/gruplankanallar
gruplardaki yeni voice chat özelliği beni benden almış uygulama.
Her ne kadar içinde milyonlarca dolandırıcı sizi kazıklamaya çalışıyor olsa da yine de sevdiğim uygulamadır.
telegram uygulaması mobil, masaüstü ve web tabanlı mesajlaşma uygulamasıdır. muadillerinin arasında ciddi bir ivmeyle sıyrılmış ve şuan ki mobil mesajlaşma uygulamaları arasında ciddi bir konuma gelmiştir. kullanıcı deneyimi açısından bakıldığı zamanda; kullanıcılar büyük oranda ilk kullandıkları üründen kolay kolay vazgeçemezler. çok ekstrem bir durum olmadıkça başka bir uygulamayı tercih etmemektedirler. ancak halihazırda kullandıkları programdan yana sorun yaşarlarsa ya da başka bir uygulamada istedikleri özellikleri daha üst seviyede bulurlarsa o zaman yeniliklere açık olurlar. işte telegram da en çok bu konuda başarı sağlamış ve kullanıcı sadakati dediğimiz zincirleri kırarak kendi kullanıcı kitlesini oluşturmuş durumdadır.

telegram