yazarların proje fikirleri – Tıbbiyeli Sözlük
Şahsen hep aklıma gelen şeylerin uçmasından dolayı açmak istediğim başlık
Mortgage olayının helal hâli baya tutabilir gibime geliyor.
Freelancer kuryecilik. Diyelim ki bir yerden bir yere gidiyorsunuz. Aracınızın detaylarını uygulamaya yüklüyorsunuz. Uygulama da araca sığabilecek ve kargolanması istenilen kargoları size gösteriyor yolunuz üzerinizdeyse siz de teslim edip para kazanıyorsunuz.
İnsanların günlük zikir hedefleri belirlenip istenilirse ders çalışırken ya da bir şey okunurken arka fonda o zikrin verildiği bir uygulama. video

Bahsettigim zikir uygulamasinin daha gelismisi olabilir. Islami spotify gibi. Ismi Halal spotify felan(*)

Cesitli tarikatlerin beginner intermediate ve advanced zikir sessionlari album seklinde yayinlanabilir ve soru sormak isteyenler icin o tarikatten birine soru sorulabilecek bolum yapilabilir.

Bir de ses duzenleyici sanatcilar zikirler ve Kuran seslerinde izin alip onlarda duzenleme yapip onlarin da albumu yayinlanabilir. Mesela su videonun basiyla biraz oynanmis galiba ama cok guzel olmus bence. Kari'den izin alip dj'ler paylasabilir. video

ya da zikirler uzerinde de biraz efekt katip izin alip paylasabilirler.

Borç uygulaması. Wise gibi. Rehberinizde olan kişilerin hesaplarını görebiliyorsunuz. Borç olarak istenilen parayı uygulama üzerinden düşük bir komisyonla veriyorsunuz. Uygulamayı yüklemek için kimlik bilgilerinden adrese kadar her şeyi giriyorsunuz. ne kadar Borç verdiğinizin, vadenin ne zaman olduğu, taksit taksit mi peşin mi ödeneceği uygulama üzerinde resmi belgede hazırlanıyor. Ek olarak borç anlaşmanıza iki tane şahit uygulama üzerinden tutabiliyorsunuz. Olası bir geri ödememe durumunda alacaklı da itiraz etmezse uygulama otomatik olarak önce uyarı mektubu gönderiyor sonra da verecekliye dava açıyor ve davanın şahitleri de borcun detayları da uygulama üzerinden resmi evrak olarak sunuluyor.

Uyarı mektubu alan kişinin puanı kırılıyor
Borcunu ödemeyenin de kime ne zaman ne kadar borçlandığı ve borcunu ödememe açıklaması hepsi profilinde belirleniyor. Her başarılı borç alışverişinde puan artmış oluyor ve bu puan da insanların o kişiye daha güven duyarak borç vermesini sağlıyor.
Penaltılarda oyuncunun sağa mı sola mı atma ihtimalini ve kalecinin sağa mı sola mı yatma olasılığını hesaplayan bir algoritma geliştirilip profesyonel takımlara ya da teknik direktörlere pazarlanabilir.

Edit: (bkz:he bir zeki sensin)
1- ürün, yaşanılan yer, yaşanılan yerde kullanılan internet siteleri, Google'a en çok yazılan sorular gibi birsürü parametrenin dahil olduğu bir reklam sitesi hazırlanıp yereldeki mağazalara bizim reklam ajansımıza kaydolun sizin müşteriyi bulmanızı kolaylaştıralım denilebilir.

2-kazanç, sahip olunan mal, güzellik, yakışıklılık, kültür, çevre gibi parametrelerin hesaba konulduğu ve kendi bünyesi içerisindeki kullanıcıları birbiriyle eşleştiren bir uygulama yapılabilir. OkCupid ve muzmatch'ın karıştırılmış de daha iyi yapılmış hâli ama sağa kaydır sola kaydır yok öyle istediğin kadar. Eşleştirmeden sonra uygulama yaşanılan yere göre beraber yapılabilecek bir aktivite önerebilir.