1 tl wc parası için adam öldürmek

1tl wc için çok ya, pis oluyo zaten hep
ekmek parasını kazanmaya çalışan garibandan ne istedin çocuklarından ne istedin insan demeye dilim varmıyo hele ki bunlara aynı havayı solumaktan nefret ediyorum
1 tl için demek yanlış olur. olayların fitilini ateşleyen bu olabilir ama sonrasında yaşananlar muhtemelen olayı bu noktaya getirmiştir. karşılıklı anlayışla çözülebilir miydi, belki evet ama o zaman ülkece çok daha farklı bir noktada olurduk. toplumların gelişmişlik düzeyini biraz da bu küçük meseleleri çözme yöntemi gösteriyor. biz nerede miyiz? küfür, tahrik, cinayetle çözülen seviyedeyiz.
bir tl çakmak parası yüzünden her birinin üç - dört çocuğu olan iki komşumuzu vurdular, ve ikisi de vefat etti. insanoğlu rahata erdikçe tahammül seviyesi azaldı. bir insanın canı balon patlatmak kadar kolay alınır hale geldi. herkeste bir delilik tafraları, bir şizofrenlik sevdası. ama ne deliler ne de şizofrenler, sadece mallar. böyle yapınca kendilerini özel hissederek, öyle hissedenler sürüsüne katılıyorlar. oysa onları ne delirtecek, ne de şizofren edecek bedeller ödediler. ulan rüzgar esse şikayet ediyorlar. anne babalar da çocuklarına o kadar değer veriyorlar ki üfürük deyse çocuğa dünyayı yıkacaklar(!) biz pamuğun içinde yaşamıyoruz. burası dünya. burada acı da var sevgi de var. ve acı da sevgi de gerçek. nasıl oluyorsa "üfürük:" ten meselelerle bir insanın çok mühim olan canına kıyabiliyorlar!

içerik kuralları - iletişim