görsel
kitapsever arkadaşlarım sayesinde keşfettiğim internet sitesidir. ayrıca kendi profilinizin olmasıyla bir sosyal ağ işlevi de görüyor. kitaplar hakkında yorumlar, alıntılar paylaşma ve daha önce paylaşılanları inceleme imkanı sunuyor. kendinize kitap okuma sayısı hedefleri koyabiliyor, aynı zamanda okumayı düşündüğünüz kitapları kaydedebiliyorsunuz. bu sayede hem okumayı düşündüğünüz kitapları unutmuyor, hem de düzenli kitap okumayı bir sisteme oturtuyorsunuz. beğendiğiniz yazarların en son çıkan kitaplarından haberdar olmanızı da kolaylaştırıyor. kitaplarla ilgili gerçek kitap kurtlarının yorumlarının yer alması sayesinde bir kitabı almadan önce buradaki yorumları okuyarak bir fikir sahibi oluyorum. adeta kitap almadan bu sitedeki yorumlara bakmak rutin halini aldı bende. kısacası bir kitap kurdunun ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri bir arada bulunduran mükemmel bir site.
çok sağlam sitedir, twitter benzeri takip ederek kim ne okumuş bakılabiliyor gerçekten beklenen bir siteydi
eksik kitap/yazar bildir seçeneğiyle sitede olmayan kitapları bildirebildiğiniz site. istek üzerinden fazla zaman geçmeden ekliyorlar.
sanal kitaplığınızı oluşturmanızı sağlayan site. okuduğunuz okuyacağınız almayı düşündüğünüz kitapları ekleyebileceğiniz kitaplıktır. almadan önce kitapla ilgili yorumları okuyup, okuduktan sonra insanlar sizin gibi mi düşünmüş sizin göremediğiniz şeyleri mi görmüş onu yorumlardan takip edebilirsiniz.okumayı düşündüğün kitapları ekleyebilme özelliği benim gibi önümüzdeki 651 sene neler yapacağını planlayıp programlayıp önünü görmeyi seven ama iş bu programları uygulamaya gelince tırtlayan bireylere müthiş bi haz verir. martta şunları okurum. nisana kadar da bunları bitirsem.. diye uzar gider planlar.misal; ben şimdi okunacaklar listeme şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır ı ekledim.bu hafta bunu okusam haftaya yeni siparişlerim gelse. (iki dizi bitirdi kitaba başlayamadı)
buradan görüp bugün üye oldum. şahsen bir şeylerimi kayıt altına almazsam az ya da çok olduklarını kestiremiyorum.uyumak olsun, yemek yemek olsun, ders çalışmak olsun..aksi taktirde kendimi kandırma konusunda çok başarılıyım çünkü.inanıyorum ki sırf şuradaki hedefi tutturabilmek için okurum ben o kitapları. teşekkürler tibbiyelisozluk!! hedef 20 kitap.
Kitapların en güzel alıntıları ile dolu zengin bir sitedir.

Twittera özellik bakımından çok benziyor. Hedef kitap sayınızı belirleyip, okuduğunuz kitaplar hakkında eleştiriler yapıp altını çizdiğiniz kısımları paylaşabilirsiniz.