2 sene mardin savur’da doktorluk yapmak da en az nobel almak kadar büyük mutluluk – Tıbbiyeli Sözlük
AZİZ SANCAR BELLİKİ HAYATINI BİLİME VE GELİŞMEYE ADAMIŞ BİR TIP BİLİMCİSİ, FAKAT ÜLKE GÜNDEMİNDEN BİRAZ UZAK KALMIŞ HERHALDE
adam demek istemiş ki; hekimliğin her alanı ve her aşaması güzel ve her ne yapıyorsanız yapın insanlara bir şekilde faydalı oluyorsunuz bu yüzden mardinde doktorluk yaparken de şimdi ki gibi mutluydum. ne alakası var şimdi bu sözün ülkenin gündemiyle sözlüğün karakteriyle te allam.not: sözlüğün karakteriyle çok alakası varmış. (bkz:karakterden kasıt harf sayısıdır)
Komple silinmesi gereken başlık.Bir kere bu kadar çok karaktere sahip başlık olmaz.Tanım içermeyen entryler var.Önceki entrylere cevap içeren niteliksiz entryler var. Bir de admin olacak cık cık cık :)Sözlüğün uzun ömürlü olması için bu temel sözlük kurallarına riayet etmek lazım.
Aziz sancar cümlesidi lakin hiç kimsecikler kusura bakmasın aga.köprüden öte koy `Gluteus maximus`A.doğu moğu umrumda değil.ben kendi insanıma hizmet etme düşüncesi içindeyim.her zaman tıbbın evrenselliğine inandım hatta şu son zamanlara kadar.lakin düşüncelerim son olaylardan sonra değişmiştir.eksi yağmurunu duyar gibiyim ama mağara hevallerine verecek hizmetim yok.tek tesellim ilerleyen yıllarda olgunlaşmam ve deneyimlerimle daha evrensel bir insan daha evrensel tabularını yıkmış bir hekim olabilmek..
''şimdilerde memleketi sevmek kahramanlık olmuş. eskiden her görüşten insanın vatan sevgisi vardı şimdi böyle değil.''

uzaklardan da olsa gerçekten bazı şeyleri çok iyi gözlemlemiş ve özetlemiş.
mardinde doktorluk yapmak bilimsel bir sonuç getirmez ve mardin dışındaki insanlara büyük faydalar sağlamaz. ancak aziz sancar gibi büyük bilimsel araştırmalar yapmak dünyanın dört bir yanındaki insanlara fayda sağlar.

ha eğer mardinde insanlığa fayda sağlayacaksanız gidin ve bütün hastalarınızı en azından kayıt altına alın. değeri pek olmayan vaka kontrol araştırması yapılabilir en azından..

yani karşılaştırılamayacak iki durum.