a young doctor’s notebook – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
A Young Doctor's Notebook Mikhail Bulgakov'un eserlerinden uyarlanan bir İngiliz kara komedi televizyon dizisidir. Dizi, 1917 yılında tıp fakültesinden yeni mezun olan bir doktorun başından geçen olayları anlatmaktadır. Baş rollerinde Jon Hamm ve Daniel Radcliffe oynamaktadır.bir doktorun iş baskısı yüzünden ne kadar bunalım yaşayabileceğini güzel anlatır.
izlediğim dönemde etkilenip korkup daha çok çalışmaya her şeye gönüllü katılmaya karar vermiştim. ana karakter ölümüne çalışkan ama işte bilginin her sorunu çözeceğine inanma hali(bkz:çalışamadı)

diziyi bitirince babama anlatmıştım. yaptığı yorum ' ülkenin en zeki insanlarına üst düzey eğitim verip imkansızlıklar içine hapsedersen kafayı yerler tabi ' bir çeşit lose-lose değil de ne? ülkenin özeti gibi...
Eski fakultemde carsamba aksamlari bolumunun konusuna uygun anabilimdalindan bir doktor cagirilip tartisilarak izletilen dizi. Iyiydi guzeldi ama devami gelmedi.
bende derin izler bırakan mini dizi serisi.100 yılda bilim ve teknoloji değişse de yeni mezun bir doktorun hissiyatlarında pek farklılık yok.
kitabını okumuştum. dizisi de kara mizah tadında olmuş. sıkıcı değil hoş bir dizi olmuş bence.
ororo.tv 'den ingilizce ve türkçe altyazıyla, aslında ingilizce geliştirmek için başladığım dizi. Ayrıca bir hekim adayı olarak izlemek de faydalı olur belki.
Buradan duyup izlediğim dizi.Kurgusu çok hoş olmuş lakin Daniel Radcliffe ile Jon hamm arasındaki o boy farkı izlerken öeeehh dedirtti!Kesme biçme sahneleri çok açıktı, midem bulandı izlerken.
Dizinin başrol oyuncularından Jon hamm zaten olağanüstü karizmatik bir adam fakat bu dizide adam ayrı bir karizmatik. O inek yalamış saçlar ve sinekkaydı tıraş nasıl yakışmış adama. Sesi zaten söylemiyorum bile, vay be!

Dizi diye başlayıp Jon hamm övmek ahahaJon hamm'i beğenen bunları da beğendi:

(bkz:Colin Farrell)

(bkz:Hugh Jackman)