adolf hitler – Tıbbiyeli Sözlük
Nasyonal sosyalist Alman işçi partisinden cumhurbaşkanı olmuş,2.dünya savaşında ortalığı birbirine vermiş,Avrupa'yı ağlatmıştır.(bkz:Kavgam) adlı yapıtını edebiyat camiyasına armağan etmiştir(!) gayet etkili bir şekilde konuşan kitleleri peşinden sürükleyen biridir.o dönem Almanya'sının tıbba yaptığı katkılar büyüktür.n(bkz:Nazi)(bkz:Heil hitler)
adolf hitler'i anlamak için Joseph Goebbels'i anlamak gerekir. almanyanın o dönemde kapıldığı hülyaları görebilmek için yine Joseph Goebbels'i anlamak gerekir. goebbels'in kendisi de felsefe doktorası yapmıştır. ve Dr. Paul Joseph Goebbels unvanına sahip olmuştur. uygun zamanda detaylı incelenmesi tavsiye edilir. (bkz:Dr. Paul Joseph Goebbels)
Ona diktatör demek kadar saçma bir şey duyamam desem yalan olur. Şu anki dünya liderleri ondan kat ve kat daha fazla diktatördür.

O bize geleceğin ne hale geleceğinin bir habercisiydi. Keşke onun yanlışlarına uymaya devam etmese insanlar.
Bizzat sebep olduğu 2. Dünya savaşını kaybetmesi sonucunda intihar eden aslen avusturyalı nasyonal sosyalist liderdir. Tüm dünya tarafından yahudi soykırımı ile tanınsa da engelli, homoseksüel vb. Almanlara da onlardan aşağı kalır şekilde muamele etmemiştir.
devletçiliğe arkasını yaslayıp bireyi ezen herhangi bir liderden daha az ahlâkî olmayan bir lider.
yirminci yüzyılın en önemli, ırkçı, devrimci, devlet adamlarından birisidir. nispeten düşük bir oy yüzdesi ile almanya devletinde yönetime gelmiş olan hitler göreve başladığı tarihten itibaren almanya için yollar yapmış, ülkenin uluslararası arenada önemli bir konuma gelmesini sağlamış ve ülkesi tarafından gün geçtikçe sevilmeye başlamıştır.

ırkçı yapısı nedeni ile yahudi soykırımı, eşcinsel ve engelli vatandaşları tutuklayıp işkence yaptırması, komunist vatandaşların yurtdışına sürgünü ve tutuklanması gibi skandallara neden olmuş.

güçlü bir alman devleti için askeri alanda ilerlemek gerektiğini düşünüp bir çok askeri araştırmanın, icadın yapılmasını sağlamış.

münih anlaşması ile çekoslavakya topraklarını ele geçirip özerk bir slovakya devleti kurması, alman sovyet saldırmazlık paktı olarak bilinen molotov ribbentrop paktı ile polonya işgali, daha sonradan fransa,hollanda,danimarka,belçika, norveç,yugoslavya,batı rusya gibi önemli işgalleri yapması emperalist kişiliğini göstermektedir.

seelow muharebesi nde berline kadar uzanan başka savunma hattı kalmadığını bilmesine rağmen ateşkes imzalamamış. muharebede yapılan savunmaya rağmen ağır yenilgiden sonra karşısında direniş görmeyen rus kuvvetleri iki milyon asker ile berlin kapılarına dayanınca hala savunmaya devam edilmesini emretmiş, eline panzerfaust verilen çocuklarla bile savunma yapılmasına neden olmuş olması nedeni ile ülkede bir çok insanın ölümüne yol açmıştır.

kendisi ve eşinin canlı veya cansız bir şekilde bedeni ile alay edilmesin diye eşiyle intihar edip intihar etmeden önce sığınağındaki herkese bedeninin yakılması gerektiğini emretmiş.
hitlerin pilotu hans baurun açıklamalarına göre kendisi de bu görevle görevlendirilmiş ancak sığınaktaki diğer kişiler de bu işi yapınca kendisi sığınaktan kaçmaya çalışmış. daha sonra duyduğuna göre hitlerin bedeni tamamen yanmadan sovyet askerlerinin eline geçmiş.


adolf hitler, führer, eli kanlı bir diktatördür.... yeter ki tarihten ders alalım.. böyle yol yapınca insanın iyi olmayabileceğini anlayalım..
Kendisi ve ww2 ile ilgili bilgilerimin epeyce nâkıs olmasına rağmen bu adamın yahudi’lere olan nefretinin kökenini merak etmeye başladım. Şu anki meşhur olan hangi markaya baksam 19. Yyın sonları ve yirminci yüzyılın başlarında yahudiler tarafından kurulmuş. Adam böyle bir geleceği ön mü gördü ne yaptı acaba?