1957 malatya doğumlu, türk halk müziği ve özgün müzik sanatçısı, şarkıcı ve besteci.

2000 yılında Paris'teki evinde kalp krizi geçirerek vefat etmiştir.(bkz:serdar ortaç) adlı japon çakmasının müzikleri mükemmel olan bu adama çatal fırlattığını da unutmayalım.edit: burda amacım müziğn evrensel olduğunu savunmak. teröre, terör fikrine, teröriste en az sizin kadar karşıyım
Şarkıları güzel olan terörist.evet terörist agalar.kim ne derse desin.fikirlere eksi işlemez.teröristler cezasını bulacak.terörsit sevicilere duyurulur.

Editus communis: terörist seviciler eksilemiş. Aman allahım. Eksklemek yerine açıkça, mertçe terörist olduğunu belirt diyeceğim de teröristin neresi mert olabilir. Sen de haklısın be. Dağlar, eşekler falan zor olmalı. Belki de şehirde yaşıyorsun. Bilemiyorum. Kısa sürede güvenlik güçlerine teslim olman dileğiyle.
teroristliğin bir eyleme tabi olması gerekir, eline kurşun alıp adam öldürmemiş ve her daim "kürt de türk de kardeşimizdir, bu demokratik yollarla çözülmesi gereken bir sorundur" demiş olan yetenekli bir şarkıcıya terorist demek için elinizde "kürdüz ölene kadar" demesinden daha büyük kanıtlar olmalıdır.bu yargıya göre , 5-6 yıl önce fethullah gülene hocaefendimiz diyen şuanki cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğanın da terorist sayılması gerekir.hukuk bilmeden bir insana suç yapıştırılmamalıdır. evrensel hukuk karşınıza çıkar sonra.
#18808 buradaki atıfa itafen , benim ırkla,mezheple,onunlu ,bununla , şununla hiç işim olmadı. Başka bir girdimde bahsettiğim gibi insanların doğuştan sahip olduğu,seçme şansı olmadan sahip olduğu meziyetleri küçük görmek insan olmanın erdemine yakışmaz. Ahmet kayanın Kürt olmasıyla sorunum Yok, sorun bebek katili İmralı canisini özlemesi . Eğer sen pkk paçavrası sallayıp, canı katilin fotoğraflarının asıldığı yamyam topluluğuna apoyu özledik diye şarkı söylersen,terörist de derim başka şeyler de derim. ayrıca terörist olması için illa eline silah alması gerekmez ,eline silah alanın ideolojisini desteklemesi yeterli.
en az 50 şarkısını ezbere bilirim severek de dinlerim. her seferinde yeni şarkılarını keşfetmek beni bi yandan üzüyo bi yandan yeni keşiflerimden dolayı sevinirim. çok fazla şarkı söylemiş çok da güzel söylemiş. zaten ben bu adamın ses tonuna hayranım, nerde duysam kulak kesilirim bu yıllardır böyle sanırım böyle de devam edecek. gitmeden şurayı bikaç güzel şarkısıyla yeşillendireyim:

`fosso nejdat`

`arka mahalle`

`beni vur`

`mahur`

`yakamoz`

`ay gidiyor`

`kum gibi`
Dünkü radyo deneyimimden sonra "nasıl olur da ilk entry'yi `inekmatur` yazmamış" dedirten başlık