akdübat (akdeniz üniversitesi bilimsel araştırma topluluğu) – Tıbbiyeli Sözlük
tıp öğrencilerini bilimsel araştırma yapmaya teşvik eden, çalışırken eğlenen, eğlenirken öğrenen kulüp. paneller düzenler, vaka sunumları yapar, sosyal duyarlılık projelerine katılır ve kongre yapar. son olarak 7. ulusal tıp öğrenci kongresini antalya/belek'te 22-24 nisan tarihleri arasında düzenlemiştir.
22-24 Nisanda belekte yapılan kongresinde aktif rol üstlendiğim topluluktur. İleriki senelerdede başarısının ivmelenerek artacağını düşünüyorum.
7 yıldır düzenlediği başarılı kongrelerden son ikisine katılma fırsatı bulduğum ve önümüzdeki sene yapacağı kongreyi sabırsızlıkla beklediğim topluluktur
Yaptığı kongrelerle efsaneleşen, bilimsel ve sosyallikte zirvede olan, her akdeniz tıp öğrencisinin içinde olması gereken topluluk
Nisan ayında katıldığım kongreyi düzenleyen topluluk.yaklaşık 400 katılımcı olduğu halde bilimsel programlara sadece 30-40 kişinin katıldığı ancak harika bir otelde düzenlenen kongre.(bkz:sınırsız içki)
gittiğim en güzel kongredir. en güzel oteldir. en sağlam eğlencedir. eminimki gelen arkadaşlarımın yarısından fazlası kongrenin yarısını hatırlamıyordur.
Tıp kongresi konusunda enlerdendir. Sehir Antalya olunca her turlu etinden sutunden itinayla yararlanilir.---spoiler---

-what happens in Vegas?

-I know what you did last summer

---spoiler---[https://www.instagram.com/explore/tags/argeliyoruz/ ~ #argeliyoruz]