görsel
Masal tadında bir fransız filmidir.

Arada özler tekrar izlemek istersiniz.

Filmin bu denli güzel olmasında etkisi hiç de az olmayan durum ise müziklerinin `yann tiersen` tarafından yapılmış olmasıdır. Belki dünyanın en güzel film müziklerindendir."Oysa ki siz bayım, bir sebze bile olamazsınız çünkü enginarın bile kalbi var."
Filmin ismini söylemek komik geldiğinden "hani fransız bir film, siyah kısa saçlı bir kız vardı müzikleri çok güzeldi hatırlasana iştee" diye tarif ettiğim film
Müziklerinin güzel olması dışında pek bir özelliği olmayan, büyümüş bir polyannadan farksız filmdir.
avrupa sinemasının mükemmel bir örneğidir. müzikleriyle, paris manzaralarıyla, renkleriyle, audrey tautou'yla ve daha bir çok küçük ayrıntılarla dolu, sevgiliyle koyunkoyuna izlenmesi gereken insanı mutlu eden bir film.hayattaki en ilham verici filmlerden olsa gerek.

"hayat hiç sahnelenmeyecek bir oyunun provasıdır."
leon ve pulp fictiondaki kısa saçlı kızlarımıza göre, bu kısa saçlı kızımız daha bir introvert karakterdedir. kapkara gözleriyle ekranı delip geçen bakışlarıyla akılda yer eder. filmin girişi harikaydı. evet sadece girişi. gerisi fena değildi ama beni şaşırtmadı, üzerimde etki bırakmadı.
La Casa de papel dizisinde ki Tokyo adlı karakterin amelia la bu şeklinde tartışmalara yol açmış, liseden kalma zihnimizde yer etmiş ve fazla ilginin ilgisizlik olarak tazahur ettiği bir doktor çocuğu.