anatomi çalışacaklara öneri – Tıbbiyeli Sözlük
bu siteyi öneriyorum arkadaşlar.çok güzel şeyler var.[http://www.colorado.edu/intphys/iphy3415/models/ ~ anatomi maketleri]

editus communis:(bkz:tekirdag beyefendisi)nin tavsiyesi üzerine linki tıklamalı yaptım haberiniz olsun sevgili tıbbiyeliler anatomi aşkıyla yanan genç beyinler allah zihin açıklığı versin.
Smt (suleyman murat tagil) diye bir hoca var. Birakin kendi anatomi hocanizi dinlemeyi, bu hocanin videolarini bulup izlemenizi siddetle tavsiye ederim.
Derin bir nefes alın ardından Notu ve atlası yanyana açın. Notta okuduğunuz(Okuyamadığınız* swh) yapıları atlasta bulun sağında solunda ne var inceleyin. Yapıları Kafanızda canlandırın. Ardından kendinizi tebrik edin ilk seferde birşey anlamayacaksınız karaciğerin karın boşluğunda olduğunu anladıysanız yeter, panik yapmayın
tabletinize, telefonunuza "essential anatomy 5" adlı programı indirin. sistemleri ayırt etmesi, seçtiğiniz anatomik yapıyı izole gösterebilmesi, isimleri gizleyebilmesi gibi güzel yönleri mevcut. paraya kıyın indirin. ben anatomi yıllarımda maketlerin fotoğraflarını çekip play station portable'ı (psp) bu işleri için kullanırdım. o da ayrı bir seçenek.
komşuluk çalışın şeklindedir.En azından ben öyle yapmaya çalışıyorum ama oluyor mu derseniz bazen.Ne yaparsın şans be sözlük :)
"Atlastan bakarak çalışın. Biraz isimleri açık bakın sayfaya, sonra elinizle isimleri kapatıp kendinize söyleyin. Becerebilirseniz basit çizimler yapın komşulukları hatırlayacağınız şekilde. Görsel hafıza anatomide her şeydir. Tus'ta bilmediğimi sandığım çok soruyu, kaba taslak o bölgenin resmini çizerek çözmüştüm." şeklinde sayabileceğim önerilerdir.

Edit: tanıma dönüştürdüm. (*)