bu siteyi öneriyorum arkadaşlar.çok güzel şeyler var.[http://www.colorado.edu/intphys/iphy3415/models/ ~ anatomi maketleri]

editus communis:(bkz:tekirdag beyefendisi)nin tavsiyesi üzerine linki tıklamalı yaptım haberiniz olsun sevgili tıbbiyeliler anatomi aşkıyla yanan genç beyinler allah zihin açıklığı versin.
Smt (suleyman murat tagil) diye bir hoca var. Birakin kendi anatomi hocanizi dinlemeyi, bu hocanin videolarini bulup izlemenizi siddetle tavsiye ederim.
Derin bir nefes alın ardından Notu ve atlası yanyana açın. Notta okuduğunuz(Okuyamadığınız* swh) yapıları atlasta bulun sağında solunda ne var inceleyin. Yapıları Kafanızda canlandırın. Ardından kendinizi tebrik edin ilk seferde birşey anlamayacaksınız karaciğerin karın boşluğunda olduğunu anladıysanız yeter, panik yapmayın
tabletinize, telefonunuza "essential anatomy 5" adlı programı indirin. sistemleri ayırt etmesi, seçtiğiniz anatomik yapıyı izole gösterebilmesi, isimleri gizleyebilmesi gibi güzel yönleri mevcut. paraya kıyın indirin. ben anatomi yıllarımda maketlerin fotoğraflarını çekip play station portable'ı (psp) bu işleri için kullanırdım. o da ayrı bir seçenek.
`mehmet YILDIRIM` hocanın kitapları iyidir, resimli anatomi sözlüğünü şiddetle tavsiye ederim.
Google play'deki 'anatomy learning' uygulamasını indirin. Atlas kadar kapsamlı bir içeriği olmasa da en azından çalıştığınız bölgenin kafanızda 3 boyutlu canlanmasını kolaylaştırır. Bazı bölgelerde mesala beyinde kesit alma gibi özelliklerini de kullanabilirsiniz. Uygulama En başta karışık gelse de sonrasında içeriğini çözdüğünüzde atlastan bile kullanışlı hale geliyor. Kötü tarafı ise detaylı bir bilgi vermiyor yani size sadece oluşumları gösteriyor ama her noktanın da ismi yazmıyor yazanlar da genellikle latince değil ingilizce.
Mehmet yıldırım topografik anatomi kitabı

Netter ve renkli fosforlu kalemlerle çalışın bence
komşuluk çalışın şeklindedir.En azından ben öyle yapmaya çalışıyorum ama oluyor mu derseniz bazen.Ne yaparsın şans be sözlük :)