anime

japon çizgi dizilerine denir. genel söylemin aksine çocuklar için değil büyükler içindir. candır.
mangalardan çekilirler ( japon çizgi romanı )

varsa animeci tıbbiyeliler gözlerinden öperim

edit: sağlam animeciler varsa anime müziklerine kadar bilgi veririz
tıbbiyelilerin kadim dostudur.
özellikle ilk 3 sene günlük doz 30x1 e kadar ulaşılabilir.
başlığı görünce ,vay gardaşlarım , dedirten şey. animeci tıbbiyelileri gördükçe musmutlu oluyorum
gitgide fanservicelerin piyasayı ele geçirmesi ve yeni adam akıllı mangaların pek görülmemesi sebebiyle eski shounen serilerin ısıtılıp ısıtılıp uyarlandığı, loopa girmiş güzide japon sanatıdır.
her şeye rağmen seviyoruz.
---spoiler---
bleach de bi hafta sonra final yapacak, ilgililere duyrulur.
---spoiler---
bu kelimeyi duyunca aklıma direk şişko yağlı sivilceli sabahtan akşama kadar kalça büyüten kola cips gibi envai çeşit abur cubur tüketen tipler gelir
tanıdığım hiçbir animecinin yağlı şişko ve cips kola manyağı olmamasından mütevellit (ebkz: #25111)in hakkında fena halde yanıldığı, bu şekilde ön yargılara sahip olup bunu sırf insanları sinir etmek için kullananların ilgisine veya yorumuna muhtaç olmayan japon sanatı. türkiye için konuşacak olursak çevirmenlerinden cosplayerlarına çok geniş bir çevrede yankı bulmuştur ve toruconda gözlem yapmış biri olarak söylüyorum hepsi de son derece sevimli insanlardır. ha yağlı şişko asosyal olsalar da bu bizim için problem olmazdı çünkü böyle yüzeysel yargılarla insanları aşağılamak gibi bir derdimiz yok. animemizi izleyip yorumlarimizi paylaşacak üç beş arkadaş aradığımız için yapıyoruz bu festivalleri, çok da güzel oluyor.
önyargıların üzerinden bi de animeyle geçelim derseniz
(bkz: madoka) fancervice gibi başlar ağır psikolojik gerilim içerir.
(bkz: gungrave) 70lerden fırlama klasik mafya hikayesi izleyeceğiz diye oturursun birden bire kendini bilim kurgunun ortasında bulursun.
(bkz: ergo proxy) içinde her felsefi akıma gönderme bulunan ağır distopya, sözlükle izlenmesi tavsiye olunur.
(bkz: fullmetal alchemist) ilk bakışta klasik shounen gibi görünse de basbayağı ikinci dünya savaşı avrupasını anlatır. insan haklarından devletler arası hukuka kadar pek çok gönderme barındırır. ishivallileri bir inceleyin bakalım hangi avrupa milletine benziyorlar.
(bkz: serial experiments lain) matrixin ilham aldığı yapım olarak geçer.
(bkz: paprika) inception yokken paprika vardı.

belki de o yağlı şişko asosyal varlıklar sadece anime izleyerek bile senden daha kültürlü olmayı başarmışlardır? anime sadece ana akım shounen ve shoujolardam ibaret değildir. o yüzden büyük gözlerden bahsetmeniz, habire power up oluyo yeaa ağzı çekmeniz gerçek bir animeci için hiçbir şey ifade etmez. çünkü tıpkı holywood gibi animenin de iyisi kötüsü, imdb'si, farklı kesimlere hitap eden farklı türleri vardır.
izlediğim zamandaki ruh halinden midir bilmem ama death note'daki zevki veren çıkmadı daha.code geass ve cowboy bebop'u da unutmamak lazım tabi.
hangimiz death note izleyerek başlamadık bu animeye???
ayrıca anime ile çizgi filmi karıştıran insanlar insanlarımız. ..
gol atmaları 2727282828282 bölüm süren tsubasa gibi çoğunlukla mangalardan uyarlanan japon çizgi filmine denir.

hollywood filmleri = animeler

japon sineması berbattır animeler dışında.

içerik kuralları - iletişim