anime – Tıbbiyeli Sözlük
Japon çizgi dizilerine denir. Genel söylemin aksine çocuklar için değil büyükler içindir. Candır.

Mangalardan çekilirler ( japon çizgi romanı )Varsa animeci tıbbiyeliler gözlerinden öperimEdit: sağlam animeciler varsa anime müziklerine kadar bilgi veririz
Başlığı görünce ,Vay gardaşlarım , dedirten şey. animeci tıbbiyelileri gördükçe musmutlu oluyorum
Gitgide fanservicelerin piyasayı ele geçirmesi ve yeni adam akıllı mangaların pek görülmemesi sebebiyle eski shounen serilerin ısıtılıp ısıtılıp uyarlandığı, loopa girmiş güzide japon sanatıdır.

Her şeye rağmen seviyoruz.

---spoiler---

bleach de bi hafta sonra final yapacak, ilgililere duyrulur.

---spoiler---
BU KELİMEYİ DUYUNCA AKLIMA DİREK ŞİŞKO YAĞLI SİVİLCELİ SABAHTAN AKŞAMA KADAR KALÇA BÜYÜTEN KOLA CİPS GİBİ ENVAİ ÇEŞİT ABUR CUBUR TÜKETEN TİPLER GELİR
Tanıdığım hiçbir animecinin yağlı şişko ve cips kola manyağı olmamasından mütevellit (ebkz: #25111)in hakkında fena halde yanıldığı, bu şekilde ön yargılara sahip olup bunu sırf insanları sinir etmek için kullananların ilgisine veya yorumuna muhtaç olmayan japon sanatı. Türkiye için konuşacak olursak Çevirmenlerinden cosplayerlarına çok geniş bir çevrede yankı bulmuştur ve toruconda gözlem yapmış biri olarak söylüyorum hepsi de son derece sevimli insanlardır. Ha yağlı şişko asosyal olsalar da bu bizim için problem olmazdı çünkü böyle yüzeysel yargılarla insanları aşağılamak gibi bir derdimiz yok. Animemizi izleyip yorumlarimizi paylaşacak üç beş arkadaş aradığımız için yapıyoruz bu festivalleri, çok da güzel oluyor.

önyargıların üzerinden bi de animeyle geçelim derseniz

(bkz:madoka) fancervice gibi başlar ağır psikolojik gerilim içerir.

(bkz:gungrave) 70lerden fırlama klasik mafya hikayesi izleyeceğiz diye oturursun birden bire kendini bilim kurgunun ortasında bulursun.

(bkz:ergo proxy) içinde her felsefi akıma gönderme bulunan ağır distopya, sözlükle izlenmesi tavsiye olunur.

(bkz:fullmetal alchemist) ilk bakışta klasik shounen gibi görünse de basbayağı ikinci dünya savaşı avrupasını anlatır. İnsan haklarından devletler arası hukuka kadar pek çok gönderme barındırır. ishivallileri bir inceleyin bakalım hangi avrupa milletine benziyorlar.

(bkz:serial experiments lain) matrixin ilham aldığı yapım olarak geçer.

(bkz:paprika) inception yokken paprika vardı.Belki de o yağlı şişko asosyal varlıklar sadece anime izleyerek bile senden daha kültürlü olmayı başarmışlardır? Anime sadece ana akım shounen ve shoujolardam ibaret değildir. O yüzden büyük gözlerden bahsetmeniz, habire power up oluyo yeaa ağzı çekmeniz gerçek bir animeci için hiçbir şey ifade etmez. Çünkü tıpkı holywood gibi animenin de iyisi kötüsü, imdb'si, farklı kesimlere hitap eden farklı türleri vardır.
izlediğim zamandaki ruh halinden midir bilmem ama Death Note'daki zevki veren çıkmadı daha.Code geass ve cowboy bebop'u da unutmamak lazım tabi.
Hangimiz death note izleyerek başlamadık bu animeye???

Ayrıca anime ile çizgi filmi karıştıran insanlar insanlarımız. ..
anime çizgi film midir?Japon animasyonu veya Anime’si ilk kez 1960 yılında Hayata gözlerini açıp, merhaba dedi.

Animeler; Japon animasyonlu prodüksiyonlar olup, kısa animasyonlar ya da uzun metrajlı filmler gibi formatlarda izleyicilerin karşısına çıkar.

Anime'nin bir çizgi film olarak kabul edilip edilmemesi konusunda ise hala tartışmalar sürüyor.

çizgi film; genellikle iki boyutlu olan, resimli dahası görsel sanatın bir şeklidir. Çizgi filmin Spesifik tanımı zaman içerisinde değişmiş olsa da modern kullanımdaki tanımında; aslında hiciv, karikatür veya mizah için tasarlanan alışıla-gelmişin dışında bir gerçekçiliği veya yarı gerçekçi bir çizimi temsil etmektedir.

Bununla birlikte Batılı ülkeler Anime'yi, çizgi filmin bir başka şekli olarak görmeye devam ediyor. Bu durumdan Japonya biraz rahatsız.

japonya, Anime görüntülerinin işgali altındayken, gündelik yaşamlarında Anime'yi öylesine sıkça kullanırken, bitmedi, Japon eğitiminde, pazarlama stratejilerinde, dergilerinde, filmlerinde ve kitaplarında animeler her daim yerini almışken, kısacası kültürlerinin bir parçası olan bu animeleri onlardan daha iyi tanıyacak başka bir millet düşünülemez.

Japonlar, Anime'nin çizgi film türü olarak görülmesine şiddetle karşı çıkıyor. Haksız da sayılmazlar. Neden mi? Bir çizgi film, anime'ye benzer bir tarzda yapılabilir, ancak böyle bile olsa gerçekten bir anime olarak kabul edilmesi doğru değildir. Bunun nedeni ise kullanılan farklı teknikler, mevcut ideolojiler ve her prodüksiyon ya da stüdyo için mevcut kaynakların bütünüdür.

Tabii ki anime farklı stillere sahip olabilir. aynı zamanda diğer ülkelerin stillerini de taklit edebilir. Ancak farklı ülkelerden stüdyolar arasında işbirliği oluştuğunda çizgiler bazen bulanıklaşabilir.

Her ne olursa olsun animeleri benzersiz yapan, onları yaşatan şey, Japonya'daki insanların animelere olan aşkı…bitmeyen bir aşkın hikayesi gibi.