anne yemeği – Tıbbiyeli Sözlük
tadını unuttuğum. kokusunu özlediğim.öğlene kadar yatarsın. uyanırsın. kavrulmuş soğan kokusu beyninde tur atar. işte o zaman annenin sıcaklığını hissedersin. gece gece duygusala bağlattınız ulan.
takvimler ramazan bayramına gelince 'e yeter ama artık eve gitsinler di mi!' Diyerek program hazırlayan yönetimin eline düştüyseniz içinizi burkan sözlük başlığıdır
Ahhh be sözlük vurdun damardan en son anne yemeğini 4 5 ay önce yedim galiba. Başkası ne kadar yemekte yapsa annenin yaptığının yerini tutmuyor.
Arayıp tarifini alırsın, hatta kal anne diyerek yaparsın her adımı ama yine de anne kişisinin yaptığı gibi olmaz tadı. Kafamda deli sorular.
Tecrübe ile sabitlenmiş bi terimdir,hiç kimse başta mükemmel yemekler yapamaz ben evde dursam 20 yıl yemek yapsam ben de aynı seviyeye ulaşırım ancak annelik faktörü var östrojen ve oksitosin seviyelerinin vermiş olduğu katkı ile sevgiye dönüşen bu durum birer çiçek olan annelerimize el lezzeti olarak döner,işte bu da o tada asla ulaşamayacağımız gerçeğini doğrular
anneliğin kutsal gücüyle ortaya çıkan harika yemeklerdir.

bu kadar güzel olmasının sebebi çocukluğumuzdan beri annemizin yemeklerine alışmış olmamız mıdır?

bu olabilir.ama sadece kendi annemizin yemeği iyi değil ki.

arkadaşlarımın evlerinde yediğim yemeklerde çok güzel.

ya da misafirliklerde yediklerim.bir süre önce bir arkadaşımın annesi geldiydi öğrenci evine.

yakın arkadaşları olarak bizi bir akşam yemeğine davet etmişti.

önümüze gelen yemeklerden sonra arkadaşımın şu cümlesi aklıma kazındı."aynı yemeğin yapılışını bana öğretti. miktarından dakikasına kadar her şeyi aynı yapıyorum. ama bir şunun tadına baksanıza. özel bir güçleri var bu annelerin. bizim yaptıklarımız dışında görünmeyen bir şey katıyorlar."bence de bizim bilmediğimiz bir şey katıyorlar.

yoksa bu denli güzel oluşunu hiçbir zaman açıklayamacağız.
kaç ülkeye gitmişimdir sayı veremem, ama her yurtdışı dönüşümde kesinlikle özlediğim lezzetlerdir. anneler arası tarifler farkeder ama en lezzetlisini kendi anneniz yapar emin olun. kendilerine has sevgilerini katarak yaparlar o yemekleri.