antep fıstığı

allahım bu kadar güzel bir yemiş olamaz diye düşündüğüm, sürekli aldığım ve alınca da erkek kardeşim erkenden bitirmesin diye sakladığım kuruyemiştir. bizim bu bölgelerde daha çok yetişir, yaş olan hali işlem görmüş haline oranla daha iyidir. bir de yetiştiği ağaçtan bir öz çıkar fıstık sakızı diye, işte bu sakızın mideye çok iyi geldiği de söylenir.
kendisi instagram fenomenidir.
tatlılar dışında kebap, içli köfte, lahmacun içine konarak instagram storylerinin suyu çıkarıldı iyice. bu kadarı da gereksiz artık.
antepli olan güzel kadın veya erkek.
zam gelmesiyle birlikte baklavacıların protesto ettiği kuruyemiş. hatta tatlıcılara girdiğinizde duvarda protesto amaçlı fıstıklı baklava/kadayıf almayınız yazarsa hiç şaşırmayın ben sizin yerinize şaşırdım.
taze haliyle şu sıralar tezgahları şenlendiren yemiş. dişlere dikkat edelim.
yaz aylarının baş tacı.antep fıstığı ve sade maraş dondurması üzerine tane karadut reçeli.hastasıyız efenim.
yabani menengiç ağaçlarına aşılanarak menengiç ağaçlarını ıslah eden (neden?!) sert kabuklu meyve.
bazıları için ise adı (bkz:şam fıstığı) olan yemiş.
siirt fıstığı na dadanmanız halinde gözünüzün görmez hale gelecegi kıymetli bir yemiş. şayet bir gün markette diğerlerinden daha dolgun ve açık renkte fıstiklari paketlenmis görüp oo bir de bunu deneyelim derseniz artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını bilmelisiniz. bundan böyle kuruyemiş reyonlarinda radar gibi siirt fıstığı arayacak bulamayınca deliye dönecek personelin kendine stok yaptığından yana paranoya geliştirecek hale geleceksiniz, sakın. *

içerik kuralları - iletişim