eğer söz konusu sağlık, bankacılık vs. gibi bürokratik işlemlerse sağladığı kolaylaştırıcılık ile olmazsa olmazdır. ancak son yıllarda yükselen internetsiz yapamıyorum denilenden kasıt sosyal ağlarsa olmasa da olandır. 4-5 gün sosyal ağlardan uzak kalanların internete girme ihtiyacı, isteği düşer. deneyen bilir.
eksikliğinde, eskiden internet mi vardı? nasıl eğleniyordu bu millet? gibi soruların beynimi kemirmesine neden olan, üstte de denildiği gibi duyu organı haline gelmiş bir platform.
Temeli yıllar , onyıllar önce abdde atılmış olan , bilgisayarlar arasındaki bilgi alışverişi sisteminin adı..İlk olarak ab'de farklı eyaletteki askeri bilgisayarlar arasında bilgi alışverişi için kullanılmış ama bizçm şu an internet dediğimiz ama gözümüzde canlanmayan o sistem 1993 de www nin icadı ile başlamış...İnternet o günden sonra iki bilgisayar arasındaki ağ bağlantısından daha öteye geçip, serverlar, deniz altından geçen kablolar gibi çok sayıda arabirime sahip devasa bir elektronik ortam olmuş..Şu an inanılmaz derecede büyük bir data boyutu var... ve insanı korkutuyor bu kadar büyük bir sisteme sahip olabilmemiz..