arda turan – Tıbbiyeli Sözlük
Bu akşamki maçta Türk taraftarlar tarafından hakaret yemiş, ispanyol taraftarlardan da tezahüratları almıştır. Tabii bu akşam ispanya'ya çalıştı takım.
Zorla milli takıma gelmemiş davet edilmiş öyle gelmiştir.ıslıkları haketmemiştir.onu ıslıklayan beğenmeyen insanlar önce milli takıma davet edilsinler sonra orda bi 10 dk oynamayı denesinler.ya da milli takıma girmeyi bırak normal sahada ya sahayı Da bırak abi 10 dk öyle bi depar atmaya çalış yapamazsın kalkıp Arda'ya laf ediyorlar.ayıptır,lig maçı değildir bu.kaldı ki Arda takımda da yedek abi,karşısındaki rakibin yedeği.en azından maçı terketmemiştir.volkan gibi de yapabilirdi.
türkiye futbol tarihindeki en iyi oyuncu olduğunu düşünmesem de, isim değeri gelmiş gecmis en yüksek futbolcu. evet ayni zamanda turk futbolunun en iyi reklamıdır da. - reklamı yalnız tv reklamlarından ibaret sananlar, ardanın tv de boy göstermesine hede hodo diyenler önce bir bulundukları yerde kendilerini ispatlasinlar, sonra konuşsunlar-Ardaya İspanya maçında yapilan ıslıklar şunu birkez daha göstermiştir ki ülke olarak içinde bulunduğumuz psikolojik ve psikiyatrik durum acilen tahlil edilmelidir. Belirgin şekilde vahim ötesidir. Bir milli maç içinde kendi oyuncusunu yuhalamanin normal olduğunu düşünmek, kesinlikle akılalmaz bir ruh halidir."o kadar para alıyorlar" düşüncesinin toplumdaki anlamsız karşılığını gösterir. bunu diyen insan önce verdiği vergisindeki trt payını sorgulasın. İstanbulun göbeğine konuşlanan rezidansları yuhalasın. Adam iyi ya da kötü orada seni temsil ediyor. Kötü oynadığını bırak maçtan hatta turnuvadan sonra söyle. Dilini tutan mı var? Bu ülkede malesef Yaşadığımız her hadise gibi spor da dengesiz.Kötü de oynasan sen bizim kaptanımızsın, gurur duyuyoruz. Yolun açık olsun arda.
futbol maçlarından daha fazla reklamlarıyla haber olan, barcelona'da oynayan türk futbolcu.

sinem kobal'ın eski sevgilisi, adam kızı bekletince kızda gitmiş başkasını bulup hemen evlenmiş.
her fırsatta küçükken ezildim, zor şartlarda büyüdüm, bu günlere gelmek için çok çalıştım diyen ve bu nedenle de türk halkı tarafından çok sevilen futbolcu

(bkz:fakir edebiyatı)