ateistlerin vicdansız oluşu – Tıbbiyeli Sözlük
Başlığı açarken ateist olup, insanları katleden canilerden bahsediyor diye düşündüm.

sonra gayet ciddi bir yazıyla karşılaştım.trolldür umarım.

yoksa bu 7 satırlık yazıyı troll olmadan yazmak için, dünyadaki tüm sıkıntıların çözülmüş olması gerekir.edit : lütfen açtığınız bir başlığı terk edip gitmeyin.
sadece şuan bile müslüman olmayan 5 milyar insanın sonsuz cehennemde yanacağına inanmak nedir?
Televizyonda görünce üzülmekten daha fazlasını yapamayan bir kişinin, televizyondaki üzüldüğü olaylara sebep olanların kendi dininden olduğunu es geçip mutlaka bir suçlu arama psikolojisiyle atıp tuttuğu bir başlık olmuş. Diğer ihtimal için (bkz:troll)
İnsan olanın etiği vardır .

cennet ve cehennem gibi bir yaptırıma ihtiyacı yoktur.

inanan insanın da zaten bunları gözeterek iyi olması istenmez. allah rızası adı altında ideal insan tablosu çizilmiştir. insan olduğunu bilen kişi zaten iyiyi yapmak zorunda olduğunu da bilir.

vicdan olgusu (bkz:süperego) doğuştan itibaren öğretilerle şekillendirilen bir şeydir ki bu toplumda bu dini duygularla şekillendirildiğinden dolayı dini reddedenlerde bunun bulunması inananları şaşkınlığa uğratır.+abi inanmıyorsan git öldür o zaman sevmediklerini

-neden öldüreyim,bir suçlu varsa onun cezasını yargı verir.

+e ama madem cehenneme inanmıyorsun git kendin ver işte cezasını

-ahirete inanmıyorum ama allahsız değilim karşiim. (bkz:adanalı mod on)
Ateistleri direkt vicdansız yapan bir tanrıya inanan insanın önyargılı olması ne olacak peki?
Daha demin, bir başlıkta dünyanin en troll olayı soruldugunda uc harfli yazmistim: dinSimdi en troller listesinin ikinci sirasina da bu basligi yazıyorum.

Gercekten dunya tarihinde henüz adı hicbir kanlı eyleme bulaşmamış ateistleri vicdansiz olarak gormenin vicdanlardaki yeri nedir, sorgulamak lazım.Ulan mumin hergele, sizde bazı tecavuzler oteki tarafa ertelenir de,bizde hukuk vardır,bu dünyada cezasını çekmeyeni yollamayız biz bir yerlere. Simdi kal saglicakla ey din alimi filozof seni(!)
Bir şeyleri tanrıdan ve cehennemden korktuğun için değil, sadece ve sadece vicdanlı bir insan olduğun için ve içinden geldiği için yapmalısın. Zaten öyle yaptığın zaman fark edeceksin ki artık ne dinlere ne de tanrıya ihtiyacın var.

Öte yandan çoğu ateist müslümanlar hakkında atıp tutmaz ama çoğu müslüman diğer dinlere veya kendi deyimlerince "kafirlere" bok atmaya meraklıdır. En azından benim çevremde gördüklerim bu şekilde.

Herkes kendi hayatına bakmalı. İnsanları eleştirmek ve tartışmak küçük insanların işidir.küçük insanlar Boşa konuşup dururlar. Küçük insan olmamanız dileğiyle
Sormazlar mı sana ilahi adaleti olan bir yaratıcı olsaydı buna niye izin versin diye