avatar son hava bükücü – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
4 elementi(ateş,su,toprak,hava) bükebilen yani bi nevi kontrol edebilen insanların olduğu dünyanın ateş ulusu tarafından yok edilmeye yeltenilmesi ve bunun üzerine dengeyi tekrar sağlamak için 4 elementi de bükebilen avatar aang'in mücadelesinin anlatıldığı animedir
O kadar harika bir hayal gücüyle yapılmış ki baştan sonra en az 7 kez izledim , ara ara denk geldiğim her bölümü ekstradan izledim hala da youtube'dan özlediğim sahneleri açıp açıp izliyorum.

Her bölüm şu sözlerle başlar:

"Geçmişte 4 ulus barış ve uyum içinde yaşamaktaydı. Ancak Ateş Ulusu'nun saldırması ile her şey değişti. Dünyaya yanlızca 4 elementin ustası olan Avatar yeni bir düzen getirebilirdi. Ama Dünyanın ona en çok ihtiyaç duyduğu bir anda ortadan kayboldu.

Aradan tam 100 yıl geçti. Erkek kardeşim ve ben yeni Avatarın Aang adlı bir Hava Bükücü olduğunu öğrendik. Hava bükmekteki yetenekleri inanılmaz olmasına karşın birilerini kurtarmadan önce öğrenmesi gereken çok şey var.

Yine de ben Aang'in Dünyayı kurtaracağına inanıyorum"

Bu sırada arkada çalan müzik de harikadır.

Ateş ulusunun en cool ulus olduğunu kimse inkar etmez herhalde. Karanlık bir tarafları vardır hep , acımasızdırlar ve giydikleri kıyafetler inanılmaz havalıdır.

[http://vignette1.wikia.nocookie.net/villains/images/3/37/mai_avatar.jpg/revision/latest?cb=20110213162307 ~ bu kızın tavırları ne kadar da ateş ulusu]

Bunun yanında her ulusun kendine has karakteristikleri vardır. Mesela hava ulusu keşiş yaşamı sürer çünkü büktükleri element onları bu yaşam tarzına yaklaştırmıştır.

Bu spoiler sayılmaz diyerek dümdüz yazmaya devam ediyorum. Her ulusun sadece en güçlü büyücüleri bir ileri basamaktaki maddeyi de bükebilmekte. Bu ateş ulusu için yıldırım , toprak ulusu için metal , su ulusu için kandır.

---spoiler---

[https://youtu.be/YsZ267DRdq4 ~ katara'nın kan büktüğü efsane bölüm için lütfen tıklayınız]

---spoiler---

En favori sahnem için:

[https://youtu.be/UBlPoOne-0I ~ boyalı kadın]
ismi `aang`dir.

`toph` un taktığı lakap: "twinkle toes" ne zaman hatırlasam gülerim.

O zaman...

"yip yip!"
Legend of korra ile devam etmiş seridir. Ayrıca the promise , the search gibi last airbender in devamı olan çizgi romanları da bulunur. Çizgi romanları okudukça aang ile korra arasındaki dönem aydınlanıyor, last airbender serisindeki çözülmemiş olaylar ortaya çıkıyor.
kolay ve anlaşılır kelimeleri kullanması nedeniyle ingilizcesini geliştirmek isteyenlere tavsiye ettiğim çizgi filmdir.

not: şu sınav bi geçsin günü gününe ders çalışacağım boş zamanlarımda da ingilizce ve spor işini halledeceğimspor
3 sezon son hava bükücü 4 sezon da kora efsanesinden oluşan izlediğim en iyi anime ve aynı zamanda İngilizce'ye de büyük katkısı var