başak burcu

23 ağustos- 22 eylül günleri arasında doğan kişilerin mensup olduğu burçtur.

yönetici yıldızı: merkür (zeka, dil ve canlılık temsilcisi)
grubu: toprak, negatif
burcun cinsiyeti: dişi
üstün yeteneği: disiplinli ve metodlu bir hayat
özelliği: dikkatli ve herşeyle ilgili olmak
amacı: başarı yolunda daima yükselmek
anahtar sözcüğü: inceleyicilik
yenmesi gereken huyu: çekingenlik ve cesaretsizlik

(bkz: başak burcu kadını)
(bkz: başak burcu erkeği)
sorunlu bir burçtur. özellikle ilişki dünyasında çok zorlanan, genelde işini iyi yapan bu nedenle genelde üst tabaka insanlar olan ama bir o kadar da beraber yaşadıklarına zor zamanla yaşatabilen bir insandır. genelde erkekleri kadınların ruhundan iyi anlar, konuşmaları çok güzel başarır, etkileyici olabilirler. bir miktar da buna bağlı olarak her daim etrafında kadınlar olur. zordur efendim bu burçla yaşamak
genelde akılcı ve mükemmeliyetçi olduğu için başarılı insanların oluşturduğu burç grubudur. bu vurdumduymaz ve kalitesiz toplumda yaşamaları zordur efendim bu burcun, iyi davranın onlara.
burcunuz başak yükseleniniz koç ise bipolar bipolar gezersiniz
erkeginin havasindan gecilmez issiz adam olmaya adaydirlar , bir basak kadiniysaniz yaklasmamaniz tavsiye edilir tecrubeyle sabit :)
başak kadını iyidir de erkeğinden köşe bucak kaçılır. bazen o kadar ayrıntılara takılırlar ki saç baş yoldururlar. sonra da o saçları simetrik yolmadığınız için tekrar yoldururlar. neyse işte kime göre tabiki bana göre. gelip başak erkekleri bana kızmasın niye böyle dedin diye ben sadece birkaç kisiden yola çıkıp genelleme yapıyorum.
mukemmelliyetciligi sayesinde iyi takım arkadaşı olurlar. güzel işler çıkar ortaya. akılcı olmak da iyi yonudur. ama bu burcun ozguvenlisi tehlikeli olabilir. sevin basaklari ya swh(bkz: ben değil bi arkadasim)
mükemmelliyetçilik, detaycılık ruhunlarında var ne yapsınlar yahu
dünyamızon içerisinde bulunduğu(samanyolu demek daha doğru olur) süperkümeden ismini almış olan saçma zodyaklardan biri..
kadınları aşk kadınıdır. erkekleri öküzler kralı olabilir.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim