valla arkadaşlar galatasaraylıyım ama ayıp yani insan bir başlık açar.böyle taraftar olunmaz(holiganlıkla karıştırmayalım).herneyse başlığı ben açtım gerisi size hayırlı olsun
KURULUŞ ;1902 sonbaharında Beşiktaş Serencebey Mahallesi'nde, o zamanın Medine Muhafızı olan Osman Paşa'nın konağının bahçesinde, 22 kişilik genç grup, haftanın bazı günlerinde toplanıp jimnastik hareketleri yapmaktaydı. Başta Osman Paşa'nın oğulları Mehmet Şamil ve Hüseyin Bereket ile mahellenin gençlerinden Ahmet Fetgeri, Mehmet Ali Fetgeri, Nazımnazif, Cemil Feti ve Şevket Beyler’in aralarında bulunduğu gençlerin ilk ilgilendikleri spor branşları, özellikle barfiks, paralel, güreş, halter, aletli ve aletsiz jimnastikti. O sıralarda siyasi hareketler dolayısıyla her türlü toplanmadan ürkerek hafiyeler dolaştıran 2. Abdülhamit'in adamları Serencebey'deki bu toplanmaları haber alınca, spor yapan gençler bir baskınla karakola götürüldü. Bu sporcu gençlerin bir kısmının saray erkanına yakın olması, ayrıca o dönemlerde kötü gözle bakılan futbol oynamadıkları ve sadece beden hareketleri yaptıklarını belirtmeleriyle gergin durum yumuşadı. Hatta saray çevresinden Şeyhzade Abdülhalim bu sporcuları destekledi ve sık sık antrenmanları seyretmeye başladı. Ünlü boksör ve güreşçi Kenan Bey de antrenmanlara gelerek güreş ve boks hareketleri göstermeye başladı.1903 Mart'ında ise özel bir izinle Bereket Jimnastik Kulübü kuruldu. 1908'de Meşrutiyet'in ilanıyla sportif hareketler biraz daha serbestlik kazandı. 31 Mart 1909'daki siyasi olaylardan sonra Edirne'de bulunan Fuat Balkan ve Mazhar Kazancı, Hareket Ordusu ile İstanbul'a geldi. Siyasi olaylar yatıştıktan sonra iyi bir eskrim hocası olan Fuat Balkan ile başta güreş ve halter sporlarını yapan Mazhar Kazancı, Serencebey'de jimnastik yapan gençleri bularak birlikte spor yapma fikrini kabul ettirdi. Fuat Balkan, Ihlamur'daki evinin altındaki yeri, kulüp merkezi yaptı ve Bereket Jimnastik Kulübü'nün adı Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü olarak değiştirildi. Böylece jimnastik, güreş, boks, eskrim ve atletizmin ön planda tutulduğu güçlü bir spor kulübü meydana geldi. Fuat Bey'in arkadaşları Refik ve Şerafettin Beyler de iyi birer eskrimciydi.Bu arada Beyoğlu Mutasarrıfı Muhittin Bey'in teşvikiyle Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü, 26 Ocak 1911 tarihinde tescil edilen ilk Türk spor kulübü oldu. Semtin gençlerinin bu spor kulübüne ilgisi büyüdü ve spor yapan üyelerin sayısı bir anda 150'ye yükseldi. Kulübün merkezi de Ihlamur'dan Akaretler'de 49 numaralı binaya taşındı. Bir süre sonra bu bina da küçük gelince, yine Akaretler'de 84 numaralı binaya geçildi. Bu binanın arkasındaki bahçe de bir spor sahası haline getirildi.özetle; ülkemizin ilk göz ağrısı olan, efsane tarafta sahip olan, son şampiyon futbol takımıdır.
Çarşı gibi bir taraftarı olduğu için şanslı bir takımdır

Maçlarda Açtıkları pankartlar dikkatimi çekmiştir

Duyarlı taraftarı var

3 büyüklerin anadolu takımi gibidir gözümde

Hani Neredeler ?

(bkz:çarşı)

(bkz:Çarşı her şeye karşı)
Tinerci taraftar grubuna sahip kronik 3. Olan takım. Oldum olası sevmediğim şenol geldiğinden beri nefretim daha da artmış bulunmakta. Türkiyede kimsenin iplemediği takımdır.
Fenerbahçeli olmama rağmen çarşı grubunun taraftarlığına hayran kaldığım bir gerçektir. Fakat hayatıma giren insanın biri bu takımı destekliyordu ve şunu fark ettim. Eğer o kişi sizi en az takımı kadar sevecek onun kadar tutkulu olacak size. Yoksa hayatınıza o beşiktaşlıyı sokmayın.
ciddi sakatlıklar yaşamaz,saha dışı faktörler etkilemezse bu sene tarihinin en rahat şampiyonluğunu alacak olan takım
NE EYLEYEYİM SİYAH DİYİNCE BEYAZ DEMEYEN SEVGİLİYİ.AŞKI HERKES FARKLI KELİMELERLE ANLATIR BEN İSE AŞKI BEŞİKTAŞ İLE ANLATIYORUM.Edit: fenerbahçeligillerden.
''Beşiktaş kaybettiğimiz, kavuşamadığımız, özlediğimiz ne varsa hepsinin özeti, çektiklerimizin şeceresi, anlatamadıklarımızın ifadesidir.'' (bkz:zeki demirkubuz)not: cimbomspor
istanbul'da benim için kadıköy'den sonra en iyi 2. semt diyebilirim. 3.ye ise bakırköy denilebilir.