beyin ve sinir cerrahisi – Tıbbiyeli Sözlük
en çok sevdiğim alanlardan biri. namı diğer nöroşiruluji. ancak yapmak istemiyorum. aslında örnek verecek olursak kvc şu an zirve yaptı, koroner arter bypass greftin önünde bir şey yok, kalp nakli zaten dekatlar önce oldu ama nöroşiruluji.. tepe noktasına daha ulaşmadı.

evet peki böyle bir şeyi tercih etmeyecek olmamın nedeni ne? ileride örneğin multiple ilaca yanıt vermeyen generalize bir epilepside yeni gelişecek teknikle birlikte asossiasyon ve korpus kallozumdan geçen ve aşırı bir epsp ye yol açacak aksonları göreceğiz. O kadar bağlantının içinde sadece bir tanesini özel lazer sistemleri ile keseceğiz. çok zor geliyor değil mi.. o yüzden tercih etmeyeceğim.
Gazi beyin cerrahisi bu anlamda önerilir ilgilenenler için. Yurtdışı denkliği oldukça yeterli, Avrupa ile bağlantıları güçlüdür.
ihtisasına giriş yapmak için teker teker gün saydığım, nerdy vaziyette ihtirasla arzuladığım ve o günü beklediğim alan.
tıp fakültesi öğrencilerinin çoğunun seçtiği ya da uzmanlaşmak istediği alan olmayandır. türkiye'de şartların gitgide zorlaşması sebebiyle ekserîyetle ilgililerine hitâp eden, idealist olmayanların süründüğü ve ancak bölüme ciddi mânâda bağlı olanların survival olduğu alan hâlini almıştır.
insanın aptalı doktor, doktorun aptalı cerrah, cerrahın aptalı beyin cerrahı olurmuş (*) şaka bir yana saygı duyulası insanlar ellerine emeklerine sağlık.

tanım: nöroşurirji. beyin, omurilik ve periferik sinirlerinin doğumsal, travmatik, damarsal anomalileri, tümörleri, enfeksiyonları gibi hastalıklarının tanısında ve cerrahi tedavisinde uzmanlaşmış olan tıp doktoru.
Fakültenin ilk yıllarından beri istediğim ve hali hazırda asistan olarak üyesi bulunduğum bölümdür.