bir de tıp okuyorsun – Tıbbiyeli Sözlük
Genellikle aile bireyleri tarafından söylenen bu sözün zamanla etkisini kaybettiği tıpçılar tarafından gözlenmektedir.
Tatilde tıp okuduğumu birilerinden duyup yanıma gelen amca 4 gündür ishalim var napıyım diye sordu. Aklıma ishal ishal ishal diye bilgiler hücum ederken adamın nesi oldugunu bilmeden ilaç ismi söylemenin çok saçma olduğunu farkedip bilmiyorum bi doktora gidin bence dediğimde aldığım tepkidir.
tıp okuyan insanların her türlü sorunu çözüme kavuşturma konusunda pratik bir zekaya sahip olması gerektiği inancında olan insanlara ait, hayal kırıklığı cümlesi.- uydunun kanallarını bile güncelleyemedin daha, bir de tıp okuyorsun.

- ?!@$%^#
"Birde değil üçte okuyorum ehehe" diye cevaplarsanız etrafınızdakileri kaçırmak suretiyle bir daha duymayacağınız cümledir.
Bu lafı son duymamdan önce çok acayip bir halet-i ruhiyeye bürünmüştüm. Kesinlikle benden kaynaklı olmayan garip bir durumdu. Ama hala kendime bile anlatmaya utanırken buraya anlatabileceğimi düşünmüyorum. Rez alayım gene de. Gerekli olgunluğa eriştiğimde anlatırım.
tıp öğrencilerinin her konuda aşırı bilgili ve hiçbir hata yapmayan insanüstü varlıklar olduğunu düşünen insanoğlu beyanı