tıp hayatı o kadar yorucu geçiyor ki, insan hangi cinsiyetten olursa olsun arkasında bir destek istiyor. bu desteği anne, baba, aile, arkadaşlar bir ölçüde sağlasa da, insan anne babası kadar sevebileceği ve karşılık göreceği bir destek daha istiyor doğal olarak.

şimdi başlığımız kadınların erkeklerden beklentisi üzerine kurulduğuna göre; ey kadınlar, bir yandan tıpla uğraşırken bir yandan sizlerle tanışmak, konuşmak, gezmek, eğlenmek, belki de sonucunda evlenmek istiyoruz. ama sizle tanışırken bir yanlış yapacağız ve yüzümüze bakmayacaksınız diye korkuyoruz bazılarımız. istediğimiz odur ki; nedir sizin erkeklerden beklentileriniz? sizi bizden nefret ettiren sebepler nedir? biz de öğrenelim ki kendimize bu konularda bir çeki düzen verebilelim. amma velakin bu çeki düzeni verirken bir yandan orjinalliğimizi kaybetmeyelim.2.edit: teşekkürler saygıdeğer moderatör
cesaret, kişilik, özgüven, kültür, her konuda bilgili olabilme, her ortama girebilme kapasitesi...ve daha niceleri..ama cesaret önemli.
sadakat.

ilk sıralarda yazılması gerekirken şaşırarak ekliyorum buraya
Bence saygı bekler, her haline her tavrına iyiliğine kötü gününe tutkusuna nefretine her şeyine. Ve her anlamda kocaman bir sevgi
Ya cidden çok şey beklemiyoruz sözlük

Sevsin ama gözümüzün içine bakınca kalbimize alev düşürür gibi sevsin. Bi de bizden başkasına öyle bakmasın yeter be.
vicdan,merhamet,anlayış,saygı,sevgi bunlar varsa yeterli ama karşılıklı olmalı.böyle olsun şöyle olsun denebiliyorsa karşı cinsin de aynı meziyetlere sahip olması gerekir ki hak etsin o erkeği.
Olgunluk

Sorumluluk sahibi olunması

Kendini yenileyebilmesi

Yüksek bir egoya sahip olmaması

Ben her şeyi yaparım/bilirim kafasında olmaması

Kendi düşüncelerinin tek doğru olduğunu düşünmemesi

Siyaseti evliliğe alet etmemesi

Eşinden yemek-ütü-bulaşık beklememesi, evliliğin müşterek olduğunu unutmaması

Evleneceği kızın annesi olmadığını unutmaması