bira

sıcak bir yaz akşamında arkadaşlarla muhabbet için içilecek olan abartılınca muhabbetin saçma yerlere yol alabildiği ama efsanevi olan bir alkollü içecek.malt gold tercihimdir
2 arkadaş muhabbet ederken 2 bira yuvarlanması muhabbeti ballandırır. tercihen hoegaarden, corona, becks, carlsberg ve bomonti filtresiz olmalı.
çok aşırı miktarda içilmediği sürece kafaları çakırkeyif modunda bırakan güzel bir alkollü içecek..

bir çok alkollü içeceğe göre daha yumuşak bir içimi vardır. tadı ise çoğu insan tarafından beğenilir.

ülkemizde en çok tüketilen alkollü içecektir ayrıca.

tabi ki her alkollü içecek gibi kullandıktan sonra trafiğe çıkılmamalı, gebe iken tüketilmemelidir. ilaç kullanıyorsanız dikkat etmelisiniz..
bira sıklıkla adolesan ve gençler tarafından tercih edildiği için taşkınlıklara en çok yol açan alkollü içecek olabilir.. kardeşlerimize nasihatleri verelim, çevreye saygılı olsunlar.
öğrencinin resmi içeceği.
tanıştığım zaman rengini , şeklini şemalini ,köpüğünü çişe benzettiğim eleman
başıma bir iş gelmeyecekse tadını sevmediğim bir alkollü mamul. soda gibi bir tadı var. fazla fermente bir tad geliyor sonrasında da tuhaf bir tat bırakıyor ağızda. alışamadım gitti. öyle arkadaş dost muhabbet falan olursa iyi gider onun dışında pek tercihim değildir. bira gibi acımsı değil de tatlı alkol taraftarıyım ben. ama ısmarlayana da niye ısmarlıyorsun demem eheh.
alkolik ortamlarda duyabileceğiniz "bira hamallıktır." özlü sözüne konu olmuş içecek. sarhoş olmak için çok miktarda tüketmek gerekir, ki bu da bol bol idrar hamallığı yapmak demektir.
yine de severim kendisini, çakırkeyf muhabbetler için idealdir. yeni başlayanlara , tadını ağır bulanlara miller tavsiye ederim.
bira öyle saçma bişeydir ki içtikçe içesin geliyor yauv.
dünya üzerinde insanlığın tükettiği su ve çaydan sonra en eski içeceklerden biridir. arpadaki şekerin fermantasyonu ile elde edilir. ayrıca modern biraların çoğunda şerbetçiotu da bulunmaktadır. biranın alkol oranı değişkenlik gösterir. (ortalama %5 civarındadır)
dünya'da en eski bira yakındoğu'da yapılmıştır. 10 000 yıl önce göbekli tepe'de bira tüketiliyordu. gılgamış destanında ve ksenofon'un anabasis adlı eserinde de biradan bahsedilir.

bira avrupa'ya yine anadolu üzerinden milattan önce 3000'lerde gelmiştir. bavyera dükü dördüncü wilhelm tarafından 16. yüzyılda ortaya konan kalite standartları, dünya'nın şu an geçerliliğini koruyan en eski gıda yasalarından biridir.

fazla tüketilmesi alkolün olumsuz etkileri ve metabolizmanın fazla enerjiyi harcayamaması nedeniyle ortaya çıkan "bira göbeği" gibi durumları ortaya çıkarabilir.
kararında tüketilmesi en iyisidir. drink responsibly. ;)
artık neredeyse hiç içmediğim alkollü içki.

içerik kuralları - iletişim