hediye

sünnettir.kirginliklara iyi gelir.karsinizdakinin kalbini yumuşatır bir kere.sahsen hediye verirken en önem verdiğim sey kullanışlı bi sey olmasıdır.boyle ne bileyim saçma sapan biblolar, yok efendim yılın en iyi arkadasi seklinde adini bilmediğim ne idugu belirsiz şeyleri vermeyi sevmem.ve aldığım bütün hediyeleri saklarim kullanırım eskise bile kolay kolay atmam.yillar sonra baktigimda bile vereni hatırlarım..
sadece alanı değil vereni de bu kadar mutlu ettiğini yeni deneyimlemiş biri olarak söyleyebilirim ki: muhteşem bir şey!

bir kitap fuarına gidiyorsunuz. tamamen tesadüf, kuzen ricası. sonra gezerken çocukluktan beri okuduğunuz harika bir yazarın imza günü olduğunu fark ediyorsunuz ve aklınıza bir anda 'o' geliyor. o da seviyor bu yazarı, biliyorsunuz. 'benden bir şeyler olmalı onun kitaplığında' diyorsunuz. arada baktığında gülümseyip hatırlayacağı. ama biraz da özel. direkt kitap alıp vermek gibi olmamalı. adına imzalı bir kitap? kulağa çok hoş geliyor.

nedensiz bir hediyeden daha güzel ne olabilir ki? gördüm, aklıma sen geldin ve bundan sende olmadığına eminim diyerek ve özel olduğunu hissederek aldım. uçuyorum. eve gidiyorum ve günlerce düşünüyorum, işin asıl kısmını. ne yazmalı içine? klasik olmaz, aşırı eğlenceli olmaz, uzun olmaz ama kısa da olmasın napcam ben? yardıma ihtiyacım var ama kimse bilmez ki onla aramdaki bağı, ne deseler beğenemiyorum. çok yavan. benim düşünmem, yazmam gibi olmaz zaten başkalarınınki.

günler hatta haftalar sonra buluyorum iki satır, yerleştiriyorum sayfaların arasına kağıdı. ama o iki satırı yazana kadar... en özendiğim yazımla, önce prova sonra asıl kağıda. olmadı, yenisi. dur başka renkle yazsana. hah tamam şimdi güzel. of beğenmedim. çok saçma bir not. abartma hadi güzel bu. tamam tamam çok güzel oldu. minik şeker bir origami eseri de bırakalım arasına. penguen yapalım, sever o. aşırı tatlı oldu^^. tamamdır.

bir şeylerle uğraşmak, minik minik özenerek böyle tatlı telaşlara girmek ne kadar güzel bir şeymiş!

evet, geldik postaya. ne kadar çok sıra varmış. yerimde duramıyorum. arada açıp bakıyorum. tebessümlerimi katıp yollıycam ona. ding! sıra no:202. yaz adresi. yine en güzel yazınla. doğru yazdık di mi. aman bi aksilik olmasın. tamamdır haydi bakalım.

3 gün geçti 5 gün geçti. niye haber yok? ay kesin postada sıkıntı çıktı. ya da başkası aldı. ne zaman gidecek ki acaba? sever mi? habersiz de yolladık ama?

bir mesaj. bir fotoğraf. almış. sonunda. dünyalar benim.
belki de bir türlü fark edemediğimiz.
 spoiler!


 spoiler!
alın, verin dostluğunuza can verin
(bkz:buraya başlığı yazın)''hediyenin böylesi'' başlıklı şiirimi takdimimdir.

ne diye sevdim
seni ne diye
aşkın yüzünden
adım çıktı deliye
bana kalan acılar
senden bana hediye.

içerik kuralları - iletişim