canlı bombayı vuran polis – Tıbbiyeli Sözlük
28 haziran 2016 atatürk havalimanı saldırısında eli silahlı canlı bombayı vuran kahraman polistir. Muhtemelen kendine birşey olmamıştır çünkü düzeneği farkedip kaçıyor. Helal olsun.
haber yaptığını zanneden hürriyet polis hakkında şöyle yazmış.''İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki hain saldırı bu gece yüreğimizi yaktı. Dehşet anları sırasında havalimanındaki güvenlik kameralarına takılan görüntülerdeki ayrıntılar ise şaşkınlığa düşürdü. Görüntülerde elinde kalaşnikof ile ateş ederek koşan teröristin vurulduğu, yaralı olarak yerde yatarken bir güvenlik görevlisinin onun başına geldiği görülüyor. Teröristin başında kısa bir süre duran görevlinin panikleyip saldırganı bırakarak kaçmaya başladığı ardından o teröristin kendini patlattığı görülüyor. Saldırganı etkisiz hale getirmek yerine yaralı halde bırakıp kaçan güvenlik görevlisine sosyal medyada tepki yağıyor.İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bu akşam yaşanan saldırıda 3 canlı bomba kendisini patlattı. Teröristlerden birinin x-raydan geçemeyince etrafı kalaşnikofla taradığı ardından kendini havaya uçurduğu bilgisi vardı.O anın dehşete düşüren görüntüleri güvenlik kamerasıyla ortaya çıktı.Görüntüde bir teröristin elinde kalaşnikofla koşarak ilerlediği, çevreye ateş açtığı, vatandaşların can havliyle kaçıştığı, ardından bir güvenlik görevlisi tarafından vurulup yere düştüğü görülüyor.Söz konusu güvenlik görevlisi yaralı teröristin başına yaklaşıyor kısa süre içinde uzaklaşıyor.Görevli kaçarken terörist de kendisini patlatıyor. Yayın yasağı nedeniyle söz konusu görüntüyü yayımlamıyoruz. '' [http://www.hurriyet.com.tr/havalimanindaki-saldirida-dehsete-dusuren-goruntu-40123544 ~ hürriyet]ne yapacaktı adam intihar bombacısı kendini patlatırken başında mı bekleyecekti. olan olaya üzüldüğümüz yetmiyor bir de böyle aptal haberleri görüyoruz.
profesyonelliğiyle şaşırtmış polistir. canlı bomba ona ateş ederken duvarın arkasına saklanıyor. uygun anı bekleyip adamı indiriyor. sonrasında bomba düzeneğini farkedip yapması gerekeni yapıyor ve uzaklaşıyor.