çıkmış soru sorma sözünü tutmayan hoca – Tıbbiyeli Sözlük
Kademe olarak hiç çıkmış sormayan hocadan daha aşağı, kendi çıkmış soru sormayıp başka çıkmış soru soran hocalara da engel olan hocadan bi tık üst seviyede olan hoca tiplemesidir bkz.(bkz:gösterip elletmemek)
iyi çalışın bu sefer çıkmış sormucam deyip kıyamayıp tekrar çıkmış soran hocanın zıttıdır
8 sene üst üste sorduğu çıkmışı sormayan hoca gördü bu gözler.

Üstelik zat-ı alileri derste "ben zaten yıllardır aynı soruyu soruyorum çocuklar çok da şaapmayın" demiş, dolayısıyla şahsımı ve tüm dönemdaşlarımı notun tarafına bakmadan sınava girmeye teşvik etmiştir. Sorusu farklı şıkları aynı olan yeni soruyu sınavda karşılarında gören biz garibanlar el mahkum gene onca yılın çıkmış cevabını işaretleyip dönemce rekor sayıda yanlışa imza atmışızdır.Hayır madem sormayacaksın bari böyle yönlendirme be kardeşim.
Bunların büyük kısmı kendi hayal dünyalarında aslında çıkmış soruyordur, ama "soruyu birazcık değiştirmiş"tir ve buradaki birazcık değişim kolomb'un Amerika kıtasında yaptığı değişiklikle boy ölçüşür.(bkz:çıkmışı değiştirip soran hoca)

(alıntıdır)görsel
Finalde bunu yapan hocamdır.sevgili hocam yıllardır çıkmış sorup , komitede çıkmış sorup,finalde neden sıfırdan soru yazıyorsunuz ki ?
Hangi çıkmışların öğrencilerin elinde bılunduğunu bilmeyen hoca da olabilir. Çıkmış soruyordur cidden belki ama bizim haberimiz yoktur.