çs – Tıbbiyeli Sözlük
Açılımı: çalışma salonu.

Tıp Fakültesini yeni kazandığınızda literatürünüze eklenecek olan kısaltma. Çoğu şeyde olduğu gibi burda da kısaltma sık sık kullanılır zamandan tasarruf için. Xd okulu yeni kazandığızda çevrenizi keşfetmeye çıkarsınız, bunlardan biri de çsler olur. Aman dikkat edin alt dönem olduğunuz anlaşılırsa heleki d1seniz o pis bakışlara maruz kalma ihtimaliniz çok yüksektir. Bu durumda olan her alt dönem "ben üst dönemlere geçince böyle olmayacağım..." diye bir düşünceye kapılabilir. Fakat durum böyle değildir. Dönem ilerledikçe dersler yoğunlaşır ve ağırlaşır... Ders çalışmaya ayırmayı planladığınız o yoğun ve kısıtlı zaman diliminde çsye gidersiniz ve yer bulamazsınız. Komitesine aylar olduğunu öğrendiğiniz d1ler vardır.

Aslında sorun d1 lerin daha doğrusu alt dönemlerin ders çalışıyor olması değildir. Fakültede ders çalışmaya ayrılmış olan alan kısıtlıdır oldukça. Ve şartlar öğrencileri bir yarışa sürüklemiştir: çs'de yer kapmaca!
Kaç yıllık tıpçıyım ilk defa duydum aga.çalışma salonudur o çs ne aga? Gçs var bizde Grup çalışma salonu uzun diyoruz üşenmiyoruz.
Kurtlar sofrasıdır

Staj sınavlarıyla komitelerin tusa yakın zamanlarda olanları çs lerde ciddi gerginliğe sebep olurKomiteye çalışanları bebe gören garip tusmadurus umarsızca bi masa dolusu dönem 2 notunu elinin tersiyle ittirip masaya oturur.

Birkaç dakika sonra moladan dönen dönem2komitemadurus olur da üst dönemine laf etmeye çekinmezse tartışma kaçınılmazdır