Basbaya düzmecedir hatta bunun acısı bizden çok fena çıkacaktır. Geleceğimiz hayırlı olsun demek içimden gelmiyor. Çünkü olmayacağını biliyorum.
Olay yerinde olan bir arkadaşımdan aldığım habere göre erler terör saldırısı var denilerek inmişler.olabilir dediğim şey.
Ulan kimsede demiyor bu kadar komutanı düzmece bi olaya nasıl dahil edersin başta ki komutanların idamı bile isteniyor kim hangi komutan bunu göze alabilir biraz mantık
darbeden haberli şekilde (bir kaç kişiye gaz vererek) sonucunda kahraman olunabileneceği öngörmek çok zor değil aslında tüm halk biranda tekrar şaha kalkar, gücünüzü tüm mühaliflere tekrar kanıtlar hatta hepsini arkanıza alarak 'suriyelilere vatandaşlık' 'rusya ve israille ilişkiler' gibi gündem maddelerini unutturarak aynı zamanda şeriat için ne kadar potansiyele sahip olduğunuzu görmeniz açısından iyi bir deneme neden olmasın. baksanıza silahlı siviller etrafta dolaşarak laikleri (laik olarak bahsettiği asker) gebertmeye gidiyoruz diye video bile çekebiliyor. işin aslına gelirsek darbe konusunda bu kadar tecrübeli bir ülkede sanki darbenin belgeseli bile izlenmemişçesine bir deneme yapıldı gibi gelmedi mi size de? hiçbir siyasi tutuklanmadı, gece milleti evinden almak varken akşam iş çıkışı sonrası boğaz kapatmacalar ve eş baskın gibi bir kavram varken whatsapp üzerinden ''ben burayı alıyorm orası hazır mı'' gibi yazışmalar. int çağında olduğunu bilmiyormuş gibi int te en ufak bir yavaşlama olmaksızın canlı yayınlarda medya gruplarını teker teker basmalar halbuki eş baskınlarla hepsini birden ele geçirmek varken. ve tsk içinde bu kadar azınlık bir grubun tüm teçhizatları helikopterleri ve savaş uçaklarını diğerlerinin haberi olmadan ele geçirebilmesi. istihbaratımızı ve tsk yı bu kadar küçümsemeli miyiz acaba? gerçekten çok acemice değil mi sadece beyin fırtınası yapmak istedim.
hadi diyelim ki hükumet düzmece darbe planladı. tutuklanan öldürülen, yurtdışına kaçan, vatan haini ilan edilen rütbeliler de mi düzmeceydi? dün gece ankara ve istanbulda yaşananlar düzmece miydi? onca şehir onca olay, sokağa dökülen milyonlar? Tüm idrak yollarını kapatıp olan her olayda "kandırılıyorsunuz, salaksınız, çomarsınız, hepsi tayyibin oyunu" laflarını bozuk plak gibi tekrarlayanları bir kenara bırakırsak; vasatın üzerinde zeka düzeyi olan herkes mantıklı düşününce olayın düzmece filan olamayacak kadar ciddi olduğunu görecektir.
meclise bomba atıldı ya daha nasıl düzmece dersiniz anlayamıyorum.millet kendini çok zeki zannediyor bunu anlamıyorum.kaçak elektrik kullanan kahveşerden çıkmayan adamlar kahvelerde vatanı kurtarıyor.unutulmaması gereken birşey daha var 60darbesi 37 düşük rütbeli asker tarafından gerçekleştirildi.bu halk darbeden çok çekti çok ezildi ama birdaha olmayacak inşallah.bu işler klavye başında delikanlılık yapıp ahkam kesmeye benzemez kimse 2kuruşluk bilgisiyle ben bildim şöyle böyle havasına girmesin.allah hepimizin yardımcısı olsun.unutulmamakıdır ki bizim tek bir ülkemiz var ve ona sahip çıkmaktan başka büyük bir görevimiz yoktur.herkesi bir olmaya davet ediyorum arkadaşlar benle aynı görüşe sahip olmayabilirsiniz ama bu ülke hepimizin ona sahip çıkalım.
he canım he düzmece devam edin siz böyle. başarılı olsalardı görürdük sıkıyönetimi de darbeyi de.
Darbe karşıtı biriyim kesinlikle cok kötü bir şey hele ki başında feto varsa sadece bu girişimleri ilgili belli soruların açıklanması gerek diye düşünüyorum herşeyin düzmece olması imkansız zaten ama hala cevaplanması gereken şeyler için beklemeliyiz