ders çalışma isteği oluşturma

bir şeyi yapmaya karşı isteksizseniz ,kalkın ve o işi yapın devamı gelecektir
kendim için düşünürsem, kütüphanede çalışırken kesinlikle gerçekleşen olay
istek değil mecburiyettir o istek olsa duramazsın.
çalışılacak konuyu merak etme belki bir kıvılcım yaratabilir.
yaz tatilini, sınıfı geçtiğini düşününce de gelebilir. ama en etkilisi finalden tırsma sendromu diyebiliriz.
kişinin sürekli yeni değişik hedefler koyarak ders çalışma isteğini dinç tutmaya çalışması. tanım gireyim derken yamulmak

öncelikle, soyut bir hedef olmamalı bu sizin için. sınıfı geçmek veya belirli bir not almak gibi. planlanmış ve ulaşabileceğiniz bir hedef olmalı. hatta küçük olmalı. bugün şu kadar saat çalışırsam kendime gidip o pastadan alacağım diyebilirsiniz. veya çalışma zamanını ve hedefi büyüterek komiteden geçersem şu çok istediğim ama biraz pahalı olan kazağı alacağım veya şu restoranda bir şeyler ısmarlayıp kendime küçük şımarıklıklar yapacağım diyebilirsiniz. kendi kendinize evet bunu yaptım çünkü hak ettim diyebileceğiniz bir şeyler olmalı, somut bir şeyler.

kendim için denedim, %100 çalışıyor. çok pahalı bir konsere bilet almıştım. biraz da içim acımıştı tabi. ama bunu tamamen hak etmek için çok çalışmıştım mesela. canım hiç çalışmak istemese bile aklıma sürekli bunu getirmiştim. sonra konser iptal oldu tabi o ayrı bir mesele ama siz olayın özünü kapmışsınızdır herhalde?
2,3 bölüm dizi izlediğimde beni bir süre idare ediyor
ne istediğinize karar vermek bence olay. şahsım için güzel bir dhy yaşıyorum yerim nöbet sayım vs. ama içimdeki pediatri tutkusu nedeniyle çalışmak zorundayım. bir pediatrist olmak için çalışıyorum mesela
kutuphaneye bi +1 de benden. gidip herkesin haril haril calistigini gorunce yavastan gec kaldiginla yuzlesip pacan tutusuyor. sonra gelsin kutuphane geceleri.
yeni alınan kitap ya da kalem ile gerçekleşebilecek istek.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim