Bir yol yöntem göstermesi açısından gitmek mantıklıdır fakat gitmeden de tabi ki başarılı olunabilir zannımca
Dershaneye gitmeyip dereceye giren öğrenciler az değildir. Gidenlere mutlaka katkısı olacaktır ama verilen paraya göre alınan fayda kıyaslandığında gitmemek, sadece kaynaklarını satın alıp çalışmak daha cazip olabilir. Ama eğer paranız varsa gidin, hiç değilse içiniz rahat etsin.
daha o yıllara çok(Lol) var ama şimdiki rahatlığımla yaptığım yorum şudur bence çok gerek yok önemli olanın kendine düzgün bir çalışma stili çıkarmaktan ve uygulamaktan geçtiğini düşünüyorum.allah tüm tusa gireceklerin ve bizlerin yardımcısı olsun :)
spor salonuna gitmeden kilo vermek gibi bir şey değildir bu. yazılmadım,yazılmam diyordum, ama kitabın her yerine aynı dikkati vererek okumak imkansızdır.belli noktalara dikkat çekmek şart.bunu da uzman kontrolünde yapmak gerekiyor.sanırım pes etmek üzereyim.
birinci ya da ikinci sınıfa giden öğrencinin planlarında olan eylem. ''yeaa dershaneye gitmeden oturur, çalışır, kazanırız. bu yazılanları anlamıyorum ehehe'' diyen nice cengaver üçe geçip etrafındakilerin beşer onar yazıldığını görünce yelkenleri suya indirir, o da bu çarkın dişlileri arasında ezilmeye göz yumar. mutsuz son.
Bir sonraki komiteye günü gününe deyip, sonraki komiteyi son 1.5 haftada halletmeye çalışan insanların hiç yeltenmemesi gereken şey olduğunu düşünüyorum. (bkz:ben) o yüzden gidilecek o dersaneye mecburen. Hea disiplinli bir şekilde çalışanlara da helal olsun. Programlı çalışmak kolay iş değil.
Ben en az `dersaneye giderek tusa çalışmak` kadar başarı getirebileceğine inanıyorum. Biraz planlı ve düzenli ve disiplinli olmakla ve biraz da `kimyasal x maddesi`yle `powerpuff girls` !!!

Neyse gerçekten inanıyorum işte ikisi de olur.
49 alsam bile metropollerde istediğim bölüme girebiliyorum. Ama riske girmeye gerek yok. 4.sınıfta başlarım dersaneye.