dindar vs ateist – Tıbbiyeli Sözlük
yüzyıllardır bitmeyen bütün sözlüklerde kendisine yer bulabilen ve galatasaray-fenerbahçe derbisinden sonra dünyanın en büyük ikinci derbisi olan kabul gören amansız bir kapışmadır.
her iki tarafta da ciddi anlamda savunduğu değerleri bilmeyenler vardır. dindar olduğunu söyleyenlerin kutsal kitabımızı okumadığı diyanetin araştırmasında lar oranındaydı. maalesef 72 huri konusu,hz.havvanın kaburgadan yaratıldığı konusu gibi kur'an da yer almayan bir çok metin sanki var gibi düşünülmekte bir çok argüman da buradan gelmektedir. ayrıca bir çok ayetin de yalnız başına değerlendirilmesi gibi sorun da mevcuttur,her ayet hem kendi hem suresi hem nuzül yeri olarak değerlendirilmelidir. ateizmde de en çok kullanılan şeriat kavramına hakim olmadan şeriatla yönetilen 4 ülke olduğu ve hepsinin inanılmaz farklı olduğu gerçeğini bilmeden ,veya yukarıda yazdığım ayet seçerek konuşmak ya da doğruluğu kesin olmayan hadisler üzerinden tartışmak,dine inananları sanki daha az zeki gibi düşünmek hatta aşağılamak,ya da özellikle toplumda hassas olan durumlarda hz.muhammed'in sözde 9 yaşında olan hz.aişe ile evliliği gibi(bu konu hakkında düzenli bir araştırma yaparsanız o coğrafyada yaş kavramının adet görmeden sonrası olarak kullanıldığı ve hz.aişenin ablasının da hicret sırasındaki yaşı-27- ve hz.aişenin ondan 10 yaş küçük oluşu bilinmektedir,) konulara yönelmek gibi yanlış argümanlar kullanması ile bu konular çözülemez olmuştur. LÜtfen ne inanırsak inanalım okuyalım bilelim öyle konuşalım. metnin uzunluğu için özür dilerim,herkese iyi akşamlar.
Hak-batıl savaşının galibi bellidir arkadaşlar kendilerini fazla paralamasınlar zira hak geldiğinde batıl zail olmaya mecburdur
bu ülkede ki insanların en büyük sorunu tanrıya, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine değil

kendini dindar gösteren kişilerin ağzından çıkan sözlere inanması.o kişilere inanmayanları dışlarlar, münafık, dinden dönen, kafir gibi ithamlarda bulunurlar.sonra onların kanallarını izleyip beyinlerini yıkarlar, onların gazetelerini okurlar, onların okullarına giderler, hatta onların dedikleri markaların ürünlerini tüketip, alışveriş merkezlerine giderler.fakat gün gelir devran dönmüştür bir kere. o eski muhterem hoca efendi düşman olmuştur.herkes sokaklara dökülüp onun idamını istemektedir.

işte böyle bir insanların arasında müslüman olmayan kim varsa tanrı onun yardımcısı olsun.
Birde hayatın bir hiç olduğuna inanlar var, yüzyıllardır kalplere huzur dagıtan mevlanalar ile kalplere korku salan hitlerin sonunun aynı olduğunu düşünenler var...Dünyanin küfre göre hem başı hem sonu hiç,

İki hiçlik arasında varlık olur mu ki hiç.

Nfk.
evrimciler lafı heralde şuraya getiriyor. aptal olanlar  ilkel kalırken,  bir kaç yy sonra bizim gibi üstün beyinliler (bkz:yazar burda ateisti tanımlıyor) farklı bir şey olacağız .  ama insandan gelmeyeceğiz. yani insanlar kuzenimiz olacak ama insandan gelmeyeceğiz. yani çok sonraları insan da olmayacaz aslında.  (bkz:maymunla akrabalık- ateistlerin açıklamaları)

evet onlara göre dindarlar çoktan aptal sınıfında beyler kb. ilerdeki yy lar boyunca ateistler evrilecek  ,biz de onların ilkel kuzenleri olacağız.

Hadi nkar edin ateistler. güzel plan eyvallah ama : Bir de şöyle düşünün

sende göz var.görmeyi istiyorsun doğal olarak. bu gözün görmek istemesi duasıdır. mide var ;tatlı tuzlu yiecekler ,içecekler çekiyor canın. yaşamak için yemelisin de zaruri bunlar. bu midenin duası en kuvvetli dualardandır, karşılığında  bahşedilen yiyeceklerin ,meyvelerin, sebzelerin, eti yenen hayvanları sayamazsınız bile.

varoluştan beri insanın ennnn büyük duası da ölümsüzlük-ebediyet. bunu da elbette yaratıcı nasıl uzuvların dualarını kabul ettiyse , insanın en kuvvetli duası olan sonsuz hayatı da verecektir.

bak benim dinimde bu tarz kafama takılan yerler gayet güzel açıklanmış. dinimde evrime yer yok. yaratıcı baştan her şeyi kendine has özellikleriyle en güzel biçimde yaratmıştır. (ahsen-i takvim) hepsinde yaratıcının  farklı özellikleri, sanatları gözüksün de ibret alalım diye. ölüm gerçeğini kabullenmiş ateistlere konu faydalı olmuştur umarım.