dinlerin bitişi – Tıbbiyeli Sözlük
Galileo'yu oldurdukleri gun bitis sureci baslamistir.bilim ile din tamamen celismektedir.egitim arttikca dinlerin sonu yakindir.temel celistigi konulara ornek olarak dunyanin olusumu dunyanin sekli gunes sisteminin sekli ve en onemlisi evrimdir.
Kuranın yazarı beynin görevlerini kalbin yaptığını sanar buna rağmen tıbbiyelilerde bile bunun ilahi bir kitap olduğunu düşünen varsa çok yazık.
(bkz:yazar olmak için gereken iq seviyesi)

gerçekten çok kapsamlı ve güvenilir argümanları içeren başlık.arkadaşım dinler hakkında istediğin gibi düşünebilirsin ancak bu görüşlerini ilkokul seviyesindeki argümanlarınla kanıtlamak yerine biraz daha doyurucu bilgi içeren entryler girsen daha güzel olmaz mı.?
doyurucu bilgi içeren entry yazalım tabi.tek tek ayet yazmakla uğraşmıycağım isteyen kolayca arar bulur sağlamasını yapar.

1.dünyanın oluşumu: 13.7 milyar yıllık evren ve 4.5 milyar yıllık dünyanın oluşumunu kuran toplam 6 günde yaptık diye açıklar 4 günde yeryüzünü 2 günde de uzayı yapmış kitabın yazarı.

2.dünyanın şekli: açıkça düz denmez ama konudaki bütün ayetler düz olmasıyla uyumludur, zulkarneyn hikayesinden anlaşılabilir.ayrıca günümüzdeki oruç süreleri ve uzaya doğru kıbleye durulması sorunları kuran yazarının dünyayı düz sanmasından kaynaklıdır.

3.güneş sistemi: kuran gece gündüz oluşumunu ay ve güneşin hareketleriyle açıklar.ay ve güneş yörüngelerinde yüzmektedir, gece gündüze yetişemez güneş aya yetişemez şeklinde ayetler vardır.

4. evrim: açıklamaya gerek duymuyorum dinlerle taban tabana zıt

5:kuranda düşünme organı olarak hep kalpten bahsedilir, beyin tek kelime bile geçmez.
öncelikle kuran teknik bilgi kitabı değildir, kaldı ki böyle bir iddiası da yoktur. neden olsun amacı bu değil. kuran gerekli görüldüğü yerlerde evren içerisindeki dikkat çekici gerçeklere işaret eder, o da ibret alabilelim diyedir.1. kuran'da yazan '6 gün' ibaresi, sizin benim anladığımız 6 gün değildir, mekan ve zaman yaratılmadan önce hangi 6 günden bahsediliyor çok merak ediyorum. oradaki ibare yalnızca allah'ın bildiği 6 farklı dilimdir.

2. zülkarneyn suresinde bahsedilen ayetlerde geçen mesajlarda, şuan içinde bulunduğumuz zaman diliminden bahsetmez. müfessirler, alimler bile bahsi geçen ayetler üzerinde tam bir fikir söyleyemezken, adı geçen ayetten dünya’nın düz olduğunu çıkarmak saçma.

3.gece gündüz başka ne ile açıklanıyor, elektrik priziyle mi yoksa orangutanlarla mı? Kuran’daki gece gündüze yetişemez ibaresi, her şeyde bir düzen vardır demektir. kaldı ki bu açıklamadan da ben yörüngeleri anlarım. Açıp bakalım bu mevzulara. sorgulayalım lütfen, böyle olmuyor.

4. islam tabii ki maymundan geldik anlayışını reddeder, yaratılışçı bir görüşü vardır çünkü. onun dışında evrim ile ters bir görüşü yoktur, kaldı ki evrim sadece ‘maymundan geldik zaa xd’ anlayışını ortaya koyacak kadar basit bir teori değildir.

5. türkçe meallerde geçen kalp kelimesi arapçada aynı anlama gelmiyor, o işler öyle olmuyor. arapçada kalp kelimesi aynı zamanda akıl, zeka anlamlarına da gelir.hakikaten din bitiyormuş. akjdfnsakjfn

tanım: bir zırva.edit: yukarılarda bir yerde ''... buna rağmen tıbbiyelilerde bile bunun ilahi bir kitap olduğunu düşünen varsa çok yazık.'' gibi bir entry yazıldığı için bu entry’i yazma ihtiyacı hissettim, ister ateist olun ister makarnaya tapın zerre ilgilenmem. yeter ki milletin inançlarına riyakarca saldırmayın.edit2: alttaki entry'e binaen, kuran aynı zamanda iki tür ayet açıklamıştır: muhkem (tek anlam), müteşabih (birden fazla anlam), kaldı ki açıkladığım ayetlerin hiçbirinde denildiği gibi 18. anlamına falan gitmedim, hatta açıklamaya çalıştığım ayetlerin içerisinde sadece zülkarneyn ile ilgili olanın anlamı çok daha derin dedim.
kuranın çok fazla ayette kendini şöyle tanımlar bu kitap açıktır açıklanmıştır anlaşılırdır yeter ki okuyasınız anlayasınız diye.ki olması gerekende budur kelimelerin kastedilen 18. anlamı değil 1. anlamı olmalıdır.günümüz islamcıları ise bu açıktır ayetlerini komple reddedip kendi dinlerinde şirke düşerek kuran herkes anlayamaz oradaki anlam o değil buradaki anlam mecazinin mecazisi şeklinde kendilerini kandırıyorlar.
1.hangi 6 günden bahsettiğini yazarına sorcaksın ben yazmadım

2.zulkarneynde alimler bu saçmalıktır diyemez tabi.kuran yazarı kimse anlamasın trollük olsun diye mi koydu ayetleri?oysa benim için gayet açıktır hikaye kahramanı dünyanın en batısına ve en doğusuna gider düz bir dünya için mümkün.

3.bahsettiğim şey kuranın sürekli güneş yörüngede gidiyor derken dünyanın hareketi diye birşeyden hiç bahsedememesi. asıl yörüngede giden dünyadır güneş değil.

4.islam maymunu reddedip evrimi kabul eder demişsin bravo.evrim maymunlarla aynı atalara sahip olduğumuzu söyler.

5.türkçe mealler çinceden mi çevriliyor?arapçadan çevriliyor tabi.kimse arapça öğrenmek zorunda falan değil.kalp akıl zeka anlamına geliyorsa ki bu beyni bilmemelerindendir yazar eğer ilahi ise kalbin zekayla hiç bir alakasının olmadığını bilip evrensellik iddasında olan kitabında bu kelimeyi kullanmamalıydı.edit: güneş ve ay hareketleriyle ilgili birçok ayet olmasına rağmen dünyanın hareketiyle ilgili hiç bir ayetin olmaması nedeni dünyayı düz ve sabit güneş ve ay onun etrafında yörüngelerde dönüyor sanmasından.
İnsanlık tarih boyunca açıklayamadığı her sır için bir tanrı yaratmıştır. Güneş tanrısı, bulut tanrısı, rüzgar tanrısı ,yıldırım tanrısı, denizler tanrısı vs. Bu sırları çözdükçe tanrıları da haliyle yok olmuştur. Geriye tek sır olan insanın yaratılması ve onu temsilen tek tanrı allah kalmıştır. İnsan da bir gün üretilebilirse ya da yaratılış çözülebilirse bilimsel olarak son tanrı da tanrılar çöplüğündeki yerini alacaktır.
(bkz:Meal okuyarak dine laf atan deistin söylemi)

(bkz:Bugün de neye inanmasan acaba diyen atayiz)

Allah her şeyi bilendir.zaman ve mekandan münezzehdir.

çok da şeyapmamak lazım.herkesin inancı kendine aga.her koyun kendi bacağından asılır.

(bkz:Kıyamet is coming)Şimdi en son baktım üşendim aga hepsini okumadım tabi.ne diyor herkes diyor Arapça öğrenmek zorunda değil.

Sen de İngilizce öğrenmek zorunda değilsin.neden öğrendin?herhangi bir makale kitap başka bi şeyi çeviriden oku.mesela şiir oku çeviri.kur'an da şiirseldir aga.çeviri bir şiir ne kadar sağlıklı olabilir.her çeviren Nasıl çevirir?

"Oku" diyen bir dinde yabancı dil öğrenmek her müslümanın görevi olabilemez mi?(sen öğrenme)

(bkz:Olabilemez mi)

(bkz:dr.zakir naik) bu Adamı dinle aga.şu anda nerdeyse en bilimsel din adamlarından biri.umarım faydalı olur.