doğa için çal – Tıbbiyeli Sözlük
"Gönüllü sanatcıların doga için yaptıgı etkinliklerin bulundugu site." [http://www.dogaicincal.com ~ internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz]Slogan: Doğa, yok olduğunu fark etmez; kendi hakkında düşünmez, üzülmez.Biz umursamalıyız; kendimiz için, bencilce.Youtube kanalları da var. Oradan dinleyebilirsiniz.

Şarkılar ayrı güzel klipler ayrı güzeldir. Kimi zaman bir sokak kedisine sarılmış olarak , kimi zaman uçuşan martıların eşliğinde söylerler şarkılarını.

Neden yaptıklarının cevabı sadece "doğa için"dir.

Çok güzeller.inşallah yeni pek cok kayıtlarını dinleriz
bir çok ünlü müzisyenin de destek verdiği etkinliktir.

hala dinlememiş insanlarla çalışıyorum. burada da eminim hala duymamış çok insan vardır. onun için ya başlık başa ya kuzgun leşe dostlar...

ben şimdiden abi sekizinci klip ne zaman çıkıyor diyen 5,6 kişilik ekip oluşturdum bile.
8. Klipleri de çıkmış gerçekten çok güzel hazırlanmış hala dinlememiş olan varsa şiddetle tavsiye ediyorum. Şahsen benim tüylerim diken diken oluyor dinledikten sonra. güzel bir şarkı dinlediğimi hissediyorum.
Mutlu eden oluşum. Bayılıyorum bu insanlara ya, her şarkıyı ayrı güzel yorumluyorlar. Amaçları zaten süper.
Bir de çok farklı yerlerdeki insanların aynı türküyü söylemesi de beni etkiliyor. Ne bileyim, "aslında yalnız değilsin, biryerlerde birileri seninle aynı dili konuşuyor." hissi veriyor galiba.
Fırat çavaş tarafından başlatılan türkiye'deki en güzel projelerden birisi bence ama bazı videolarda sürekli aynı kişileri kullanmasalar, daha çok insan çeşitliliği olsa güzel olur.
Yaklaşık 1 hafta önce 10.su yayınlanan proje. Bu kez ilk defa rap de katmışlar araya. Bâzı oyuncular ve şarkıcılar da yer alıyor herzamanki gibi, mert fırat ilk kez katıldı sanırım. Ve emre yücelen'i de ilk kez görüyorum bu bölümde en sevdiğim şey bu oldu. Genel olarak iyi fakat en iyisi değil, bazı ünlüleri sırf ünlü oldukları için koymuşlar gibime geldi.
12. Video klibi iki hafta önce yayınlanan, Bu kadar uzun bir süre zarfında hiç bozmadan yoluna devam edebilen tek projedir.