doktor çocuğu olmak – Tıbbiyeli Sözlük
veteriner anne-baba çocuğu olarak, kaçırdığım ünvan. doktor çocuğu olanlar, anne veya babalarının yaşadıklarını, tecrübelerini sınıf arkadaşları ile paylaşır, yazları boş zamanlarında küçük yararlı stajlar yapabilirler. gerçi doktor çocuğu olan neden tıp fakültesi seçer o da garip, zaten mesleğin güzelliğini ailen değil sen yaşıyorsun, git eğlenceli, sosyal bir şey oku arkadaş :)
Çocuğumun ensesine bi tane vurup ye tabi köftehor ye saç beyazlatarak dirsek çürüterek kazandık biz o paraları derim gibi

Çünkü neden demeyeyim
şunu söyleyeyim eğer doktor çocuğuysan ve tıp okuyorsan hayat sana güzel.sınıfta kalman çok zordur çünkü hocalara bir telefon hileli yollarla geçersin.kopya çekerken yakalansan affederler ve sınavını geçerli sayarlar.tabiki bunlar tandıklar varsa. kimse yanlış anlamasın sözüm mecliten dışarıdır lakin kendi fakültemde gördüklerim tiksindirmiştir beni bu insanlardan.
Tıp disiplininin nasıl bir şey olduğunu görerek büyünülmesine, daha sağlıklı ve bilinçli biçimde tıp seçimi yapılmasına olanak veren durum. Olsa iyi olurmus dedirtir.
düşük aldığınızda "utan lan", yüksek aldığnızda "soruları almıştır" tepkilerini almanıza yol açan durum. doktor çocuğuysanız dikkat çekmemeli, notlarınızı 70-80 arasında tutmalısınız. genelde bir artısı olmadığı gibi zararlarını görebilirsiniz. devamsızlık yapmaya hakkınız yoktur mesela.
Kendini sanata spora adamak, yurtdışında okumaktır. Tıpın tekmesini erkenden yiyip 17 yaşında daha sağlıklı seçimler yapmaktır;)