doktor olmuşsun ama – Tıbbiyeli Sözlük
Tıp okuyan her öğrencinin karşılaştığı olay. daha doktor olmadım diyemezsin yaptığın hareket her türlü buna çekilir
Daha bugün faiz oranlarını konuştuğum babamdan duyduğum cümledir. ben nalaka faiz lobisi nalaka 0.o
mesela forumlarda geziyorum arkadaşlar, forumda yazdığım her şey böyle eleştiriliyor : " bir de doktor olacaksın yakışıyor mu?" ya türevleri geliyor. yahu bütün ahlak,erdem,olumlu düşünmek,bilgili olmak sorumlulukları neden bana yükleniyor ki? ha yani mühendise yakışıyor her şey ama doktor olunca mı olmuyor? yani neden o adamı rahat bırakıyorsunuz bana sarıyonuz aga ?
x kişisi sanki sizi hekim yapmış gibi sizin adam olamadığınıza karar verdiği an çileden çıkmanız an meselesidir.
saçma sapan devamı gelecek söz öbeği. '' doktor olmuşsun ama daha ineğin ciğerini doğrayamıyorsun.. '' '' dr. olmuşsun ama hala hasta oluyorsun. '' gerçekten bıktım. doktor olmak demek ineğin, keçinin bilmem nesini bilmek demek değil, hunharca et doğramak demek değil, hasta olmamak hiç değil sayın akrabalar..
Gerçekten benim de bıktığım ve sırf aile büyükleri dediği için bişey demediğim ama yakında patlayabileceğim cümlecik.Hemen bi aşağı çekme çabaları veya yaptığım işi mesleğe ındexleyıp ayar verme çabalarıben diyormuyum esnaf olmuşsun, memur olmuşsun, asker, olmuşsun, öğretmen olmuşsun demiyorum çünkü onla onun ilgisi yokAma bunu söyleyenlerin içinde eziklik komplexi var eminim