doktor olunca bize de bakarsın artık

  • /
  • 7
tıbbiyelilerin bayram kabuslarından biri
az önce yaşamış bulunmaktayım içimden ben adli tıp istiyorum diyesim geldi ama dilim varmadı
hafif tebessüm edip kafa sallamakla savuşturabilirsiniz bu tip gerilimleri
bayram,düğün ve değişik birçok yerde tıpçıların karşılaştığı cümledir.
(bkz: doktor olunca bize de bakarsın artık)
karşınızdaki erkekse jinekolog;kadınsa ürolog olacam diyebilirsiniz.cinsiyet ayrımına ne kafa yorcam yeaa derseniz psikiyatrist olcam da diyebilirsiniz(sittin sene deli doktoru tabiri silinmeyeceği aşikar)
daha bugün yaşadığım ve nitekim tıp okumaya başladığım zamandan beri her bayram istisnasız duyduğum cümle "oku ki bize de bak" beni bulabiliyosanız bakarım hehe
az önce yaşadım adli tıpçı olucam dedim ortam sessizliğe büründü (bkz: thug life)
her seferinde inşaallah hasta olmazsınız dediğim
fakat bir türlü tatmin edici bir yanıtı bulunmayan
ben sakın benim normal muayene zamanımda gelmeyin diyerek yerimi yapıyorum, bir de üzerine herkese ilaç rapor yazmam da diyorum. kesin arkamdan saydırıyorlar ama olsun normal zamanda sıra alıp gelen hastanın hakkını yiyemem arkadaş, yakınımsa buyursun evime ya da mesai dışı gelsin.
"bakarım tabii" desem kendimi karşımdakine beddua ediyor gibi hissettiğimden her seferinde "inşallah ihtiyaç olmaz da olursa ben yine bakarım" diye cevap verdiğim cümledir. zira insanların iki üç kez bedava muayene olacam diye bi ayağı çukurdalığa bu denli hevesli olmasını anlayabilmiş değilim. tamam hastalık da sağlık da hepimiz için ama anneannem hep dilin zekatı hayırlı söz söylemektir der sevgili sözlük. cidden de öyle değil mi ama?..
allah muhtaç etmesin diyerek cevap verdiğim durum.
ama aklıma bir videoyu getiriyor bu söz.
hani küçük bi çocuğa durmadan 'beni seviyor musun hee? beni seviyor musun hee?' diyorlar. o da sonunda bağırıyor 'seviyom heeeeeeee'

(bkz: bakarım hee)
  • /
  • 7

içerik kuralları - iletişim