İlk heveslerdir. Ameliyatı görmekten ziyade ameliyat giysileriyle fotoğraf çekinmek amaçlansa da o ilk heyecan farklıdır. Önce bir çekince vardır acaba bizi içeri alacaklar mı diye o da zamanla kaybolur.Dizilerde gördüğümüz o ameliyatın yüksekten izlendiği camlı bölmelerden bizde olmadığından genelde kenardan köşeden izlenir.Bir başka dönem 1 hevesi de acilde nöbet tutmak. Gidin hayatınızı yaşayın diyen intörnler de olur bir şeyler öğretmeye çalışanlar da. Güzel bir anıdır.
meraktandır ve biraz da hatta biraz da değil tamamiyle saçmalıktır.orda önemli olan sosyal medya hesaplarına çekilen fotoları atmak ameliyata girdim teaa diyebilmektir insanlara.anladın mı agacım?
bi hevesle girmek istenir ama sonra nasılsa 4.sınıfta girecem diye düşünülüp vazgeçilir.hem zaten ne yaptıklarını da anlamayacağının farkına varılarak orda öylece durmaktansa dışarı çıkıp yürüyüş yapılır
saçma bir harekettir. mezun olduktan sonra cerrahi seçilecekse ömür orada geçecektir zaten. yok eğer seçilmeyecekse zaten ne işin var ameliyathanede. ben kararsızım meraklıyım bir bakayımsa amaç internetten bakmak daha mantıklıdır. ha bir de zaten daha hiç bir şey bilmeyen insansın baksan ne anlıcan? yapmayın yaptırmayın efendim.
yaklaşık 9 yıl kadar önce yaptığım hareket. tıp fakültesine cerrahi branş düşünerek geldiğim için ilk sene de meraklarımı gidermek için gitmiştim. iyi ki girmişim ameliyatlara. 6 yıl boyunca da fırsat buldukça gittim. şimdi ömrüm o salonlarda geçiyor. cerrahi branşlardan birinde asistanlık yapıyorum ve o 9 yıl önce girdiğim salonun şimdi bir üyesi olmak hoşuma gidiyor. insanlar sizin heveslendiğiniz şeye saçma diyebilir, sizi eleştirebilir. hayallerinizin heveslerinizin peşinden gidin. rahat bölüm arzusunda olan çoğu insandan daha mutlu olacaksınız emin olun.
doktor olacam heyecanının ilk belirtisidir daha yolun başındasın dostum ama maalesef ameliyathaneye giden yol keskin bıçaklardan oluşuyor
Çok yapmak istediğim ancak 1. Sınıfta ne bu acele diye yapmaya utanıp vazgeçtiğim şey
Yeni başlayanlara nacizane tavsiyemdir, bir defa en azından girin. Girilen ilk ameliyat ve orda yaşananlar hiç unutulmaz çünkü. Ben de girmiştim, bir beyin ameliyatına. O ameliyatta elime aldığım kemiği unutmuyorum. Düşürürsem hoca yerine gerçekten söylediği gibi benimkini mi koyar acaba diye düşündüğüm o dakikaları hiç unutmuyorum. Tecrübe işte. Öğrencinin Kendini yavaştan adapte etmesine yardımcı mesleğe, fakültenin ilk günü değil belki ama her şeyin bir ilki vardır, dönem 1 de olsa girilmelidir.