Çok sancilidir, zira herkes tatile çıkmışken, tatile çıkamasa da en kötü yaymış yatıyorken, siz bu sıcakta ders calismak zorundasınızdır.
valla o değişir. bizim geçen sene finalde full çıkmış soran, çıkmış sormadıysa kolay soran hocalar, hocalarımız bütte fena döşemişler. ama o finalden geçemeyenler bütte 70leri alıp geçtiler. çalışan yapıyor anlayacağın çalışanın da yapamayacağı kadar döşemezler heralde
4 yıl önce kopya çekmek iftirasindan ötürü girmek zorunda kaldığım sinavdir. Final ve bütünleme sorularinin her yıl ayni oldugu bransta (anatomi) sorularin bepsinin degistigi sinavdir ayrıca. Fakulte ve hocaya göre tabi ki farkliliklar gosterir
hocalar soracağım der sormaz aksine sormayacağım dediği yerden sorar. çalışsan bi dert çalışmasan ayrı dert yani. özellikle bu sene ilk defa yapılan bir şey olsa gerek finalden zor olan bir büt sınavı.... büte kalanların yarısı da sınıfta kaldı haliyle neden zorlarsınız ki bu kadar ah hocalar!
İnanmadığım sınavdır.1 yılda öğrenemediğini 2 haftada mı öğreneceksin? Bu sınavın beni daha çok rahatsız eden yanı çoğunlukla yozlaşmış eğitim sisteminin (önce kendisini içten içe kabul edip) bir parçası olmaya çalışırken başarısızlığımın bizatihi ispatı olmasıdır.Başka bir deyişle çıkmış soru havuzunda yüzen ya da yüzmeye çalışan bizlerin bir kaşık deniz suyunda boğulmasıdır.Hak etmeyen kimse geçmese bu kadar koymaz aslında ya neyse ağlayamıyordum yüzümü döktüm.Okuyan gözlerinizden özür dilerim.
Tıbbın hiçbir aşaması kolay olmamakla birlikte şu ana kadar geldiğim ortamlarda genellikle "tıp fakültesinin en zor senesi" olarak tanımlanan dönem 2'nin bütü de ayrı bir sancılıdır.Benimse girdiğim ilk bütünleme sınavımdır. Fakülteden fakülteye, hatta aynı fakültede dönemden döneme şartlar değişebilir.

Bizim ünide geçen sene nisbeten oldukça kolay olan büt, bu sene birtakım hocalar tarafından acımasızca zorlaştırılmıştır. Öyle ki finalden sonra da o kadar çalışmamıza rağmen puanlarımız fazla yükselmemiştir. Sağolsun hâlden anlayan birkaç hocamız bizi düşünerek daha yerli yerinde soru sorarak sınıfta kalmak üzere olan bizlere yardım ellerini uzatmışlardır.
İki hafta sonra gireceğim sınavdır. İnşallah sınıfı geçerim de bunlar tatlı birer hatıra olarak kalır. Yalnız kendi kendime söz verdim. Sınıfı geçersem inşallah, gelecek yıl çok iyi çalışacağım :)
2.sınıfta tüm derslerden kalarak, sınıfta kalma korkusuyla ilgili dersleri nerdeyse tam anlamıyla öğrenerek girdiğim sınavdır. (*) aynı zamanda sonraki 2 sene hiç Büte kalmamamı sağlayacak kadar da güzel bir ders olmuş sınavdır, tatilimin içine etmişti.