dr. feridun kunak – Tıbbiyeli Sözlük
Nedense bana böyle bi bakkal amca gibi gelen doktorumuz. Bilen duyan var mı arkadaş bu abimiz öğrenciyken sözlülerde de böyle enteresan yollara başvuruyor muymuş?---spoiler---

+Feridun bak bakalım s3 sesi var mı?

-Hocam bi keser sapı varsa ben şeedeyim.

---spoiler---
asistanlığını Gazi Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümünde yapmış olan, muayenehanesinin önünde kuyruklar oluşan beydir.
Tv'de yaptıklarını gördükçe "neyse Sonuçta o da doktor" diyip sakin kalmaya çalıştığım ama artik sesini bile duysam sinirlerimi ziplatan adam. Bir insan bu kadar itici olur mu ya? Sagligi bu kadar yerlere indirebilir mi bir insan? Anliyorum olayi halka indirmeye çalışıp herkes için sağlık anlayışını, herkesin öncelikle kendi doktoru olduğunu anlatmaya çalışıyorsun ama herkes senin verdiğin düşünceyi öyle almıyor ki!Simdi benim anneannem bu adamin delisi her sabah acar, bir de kizlarina telefon edip siz de izleyin der. Bayılır ya bu adama. Ne hareketimi gorse boyle yaparsan şöyle olur diyip tum öğrendiklerini aktarir. Her otun sifasini her egzersizin rahatligini vs anlatir bana. E ne guzel işte diyorsunuz degil mi? Yok işte öyle olmuyor.Bu adamin mantığı ne? 'şu hastalikta bunu yap' degil mi? Aynen ama 'doktora git' degil. kadin pnomoni olmus fasinkomasinko otunu kaynatip iciyo ama ilaclar zararli diyip icmiyor. Dizinde artrit olusan anneme "doktora gitme su hareketi yap geçer" diyor. O kadar inandirmis ki kendini o adamin dediklerine. Gercekten de izliyorum, uslubu aynen boyle bunun: bu varsa sifasi bu, doktora gerek yok.Vallahi çıldırcam artik. Tvde cok iyi doktorlar var, cok guzel bilgiler veren, severek izlediklerim. Ama bir de şu tipler var ya işte onlara ne desek boş. Aynen kardeş lavabo pompası aynen.