ekşiden başlık araklamak – Tıbbiyeli Sözlük
Her ikisi de sözlük olduğu ve her ikisi de aynı ülkenin insanlarına hitap ettiği için çok da sorun olmayan şeydir
Ekşi sözlükteki bir başlığın tıbbiyeli sözlükte açılma durumudur,durumu mudur?arak değildir o,intihaldir intihal.ben denk gelmedim aga sma eğer öyle bir durum varsa ilk olarak iyi düşünmeye çalışırım ,yapmamıştır denk gelmedir derim.mesela en basitinden bu başlık..ekşi olmasa bile diğer sözlüklerde açılmıştır [http://m.uludagsozluk.com/k/ekşiden-başlık-araklamak/ ~ He burda var] buna arak diyebilir miyiz? Çok da şeyapmayın agalar,durun bi zamana bırakın.
son zamanlarda giderek artan, iyice canımı sıkmaya başlamış durum. `sadece erkeklerin bildiği cumartesi olayı`, `gelecekteki sevgiliye mektup`, `seni seviyoruma verilecek cevaplar`, `hayata dair iç burkan detaylar` gibi başlıkların açılması, debeye alternatif yapılmak istenmesi bizim özgün bir şeyler ortaya koyamadığımızın göstergesidir.

elbette ikisinin de sözlük olması gereği ortak başlıklar olacaktır ama bu tür orjinal başlıkların ait olduğu yerde kalması gerektiğini düşünüyorum. tıbbiyelinin sivri zekası zamanla kendi sözlük kültürünü oluşturmaya yetecektir.
Sanki patent çalıyoruz! Eğlenmek amacıyla (bkz:sadece erkeklerin bildiği cumartesi olayı) başlığını açtım. Bu kadar ciddiye almaya gerek yok bence. Başlığı ilk kez açan ekşi yazarına da bu durumu bildireceğim.edit: açtığım başlığın ekşideki sahibi "bushido77" ile konuştum. kendisinin bu durumdan rahatsız olmadığını hatta hoşnut olduğunu söyledi. bu haftaki cumartesi'yi de iple çekiyormuş.