emekliliğini düşünen garantici öğrenci

yakın zamanda başıma gelmiş olan hadise-i muhabbet : ''abi şimdi ben 4-5bin ile başlasam e o sırada evlenmiş olsam eşimde o kadar alsa, her sene kenara rahat 20bin atarız, 20 seneden hesap et 400bin faiziyle falan bana emekliliğimde ev aldırır iki tane kirasıyla geçinirim yani ne yapıcam artık daha fazla yaşım olmuş 24(??) ''

arkadaş bu nasıl bir kafadır, bankada veznedar olarak mı doğdun sen derler adama? . sakın küçümsediğimi düşünmesin kimse, herkesin planları hayalleri birbirinden farklıdır ama sana atomu parçala da demiyorum, biraz olsun hayalleri hedefleri yüksek tut olur veya olmaz ama inan be kardeşim biraz kendine, çocukken hepimiz süperman olmak istiyorduk ama şimdi uçamasak bile göklerede mi bakamayacağız? boşver ev de olur arsa da olur, ama topraktan hayallerini çıkarıp biraz silkele bakalım, 2 kira gelirinden daha mı değersiz?
ulkemizdeki insanlarin kendilerini gelistirmek daha iyisini yapmak yerinde dumduz bi hayat yasamayi tercih ettigini gosteren bir ornektir... malesef genclerin cogu boyle dusunmektedir.
tıp fakültesine hayallerden yoksun sadece garanti meslek diyerek gelen kişi.
ya açıkçası dinç kalsam da rahat rahat gezsem dediğim zaman dilimidir emeklilik. neden düşünmeyeyim ki negzel işte.
çalışma hayatında da mutlu olacağıma inanıyorum, hekimlik cidden bambaşka bir meslek bence ama yarın 8de hastanede olmam gerek diye düşünmeden uyanacağım günlerin de bir gün gelecek oluşu hoş geliyor gönlüme. ki zamanında bugünler çalışmadık mı zaten..
daha ben tustan sonrasını düşünemiyorum.emekliliğimi mi düşünücem allasen
ben şimdiden emekli olunca hangi sahil kasabasına yerleşsem, nereden kendime bahçeli ev yaptırsam diye düşünüyorum. her yaz gittiğim tatil yerlerindeki arsa, villa fiyatlarına falan bakıyorum. sanırım benim ruhum doğuştan emekli..
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim