eş durumu

kmi zaman başa bela kimi zaman kurtarıcı olarak düşünülen durum.
aile birliğinin korunması kanunu hükmünce kişinin eşinin bulundu ile tayin istemesi hakkıdır.
doktorlar için güncel durum şu şekildedir ki eğer eşiniz yer değiştiremiyorsa eşinizin yanına gidebilirsiniz, yer değiştirebiliyorsa iki seçenek vardır; eşinizin bulunduğu il sizin için c veya d bölgesiyse gidersiniz, değilse gidemezsiniz.
eşiniz başka bir bakanlığa bağlıysa yani doktor değil ama devlet memuru ise bu c d bölge durumu göz önünde bulundurulur ki bakanlık sitesinde şehirlerin hangi uzmanlığa göre hangi bölge grubunda olduğunun güncel listesini bulabilirsiniz.

eşiniz özel şirkette çalışıyorsa veya kendi işini yapıyorsa son bir yıl sgk pirimi ödemiş olup olmamasına bakılır ve ona göre muamele edilir.
edit: eş durumu özel sektöre yapılmıyormuş artık. bu yanlışımda uyaran (bkz: biserontaksak) hocama saygılar

not: bilgilerde eksik veya minör hatalar olabilir kabataslak böyledir.

sonuç olarak uzmanlıkta ya da pratisyen zorunlu hizmetinde eş durumuna başvurulabilir ve en doğru bilgi ilgili mevzuat okunarak ve önceki birkaç dhy ataması eş durumu kabul sonuçları gözden geçirilerek elde edilir.
bugün de faydalı olduk çok şükür

dip not: eş durumunu doğudan kurtuluş olarak görenler vardır ki bunlar eğer bekarsa "eş durumu kaldırılsın" naraları atarlar. aynı insana ertesi gün bu hak verilse çatır çatır kullanacaktır oysa ki. evli barklı insanların birlikte yaşama isteklerine saldırı anlaşılabilir değildir. ayrıca sırf eş durumu yapabilmek için sevmediği biriyle evlenecek doktor tanımıyorum.
(bkz: tıbbiyeliye yakıştırılamayan hareketler)
(ebkz: #3545) eşi özel sektörde çalışanlar da faydalanabilecektir.
bilen birilerinin ayrıntılı bir şekilde anlatmasını istediğimiz durum. bizzat yaşamış ve geçmiş olanlar varsa daha makbule geçer
sanırım hayatım boyunca ilgilenmeyeceğim durum.
keşke birilerinin daha ayrıntılı anlatmasını isteyecek enerjim olsaydı. ağlıyorum şu anda
eş başvurusunda sistem eşinizin görev yaptığı ilçeyı sorguluyor.munhal kadroyu da sadece o ilçeden mı açıyorlar yoksa yakın civardaki ilçelerde olabiliyor mu bilgisi olan bi arkadaş aydınlatırsa sevinirim.şimdiden tşkler
68. dhy de eşi özel sektörde olanların çoğu red cevabı aldı. 69. dhy de tam tersi, eşi özel sektörde çalışanların çoğu kabul edildi. bir umut, taşikardik olarak beklediğim 70. dhy de bakalım ne olucak? bir de unutmadan ekleyeyim, emin olmamakla beraber eş durumu yapan arkadaşımdan duydugum; eşinin bulunduğu ilçeden 90 km ötesine kadar kadro açabiliyormuş sevgili sağlık bakanlığı.
ayni anda mezun olan pratisyen eşlerin isminin dhy kurasina ayri ayri katılmasi gercekten cok can sıkıcı.bosuna zaman ve maddi kayip.ohal durumunda bu surecin ivmesi nasil olacak acaba
güncel durum bakanlıktan yeni bir açıklama geldi .
eşi özel sektörde çalışanlar artık eş durumundan faydalanamayacaktır. geçmiş olsun
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim