Biyolojik olarak belki bir yerlere evrildik fakat insanlık olarak tam tersine d'evrildik'
Yaradılışla bazı yönleri ters düştüğü için Çok tartışılan teori. doğruları olduğu gibi yanlışları da vardırEdit: elhamdülillah müslümanım ve bilimsel çalışma benim bana göre Allah'ın yarattığı herşeyin aşama aşama keşfedilmesi, gün yüzüne çıkarılmasıdır. Dolayısıyla inancıma ters düşen bir iddiayı kabullenmem söz konusu olamaz. Tartışabilirim, değerlendirebilirim, ama doğru kabul edemem
evrim yok diyemem ama direkte maymundan geldik te saçma olur fikrimce.ayrıca Kuran da da insanoğlu kısalarak devam etcek gibi bi ifade olduğunu duymuştum buda evrimi desteklediğinin düşünüyorum
bilim insanları tarafından tartışılan bir konu değildir.birçok bilim dalı tarafından üstüne inşa edilen konudur.
Bel fıtığı 4 ayaktan 2 ayağa geçtiğimiz için oluyormuş, vay anasını, birden aydınlandım açık mert korkusuz.

(buraya birazdan döneceğim)Şimdi, Yaratılış felsefesine inanan bir insan olarak elbette ki evrime inanmıyorum.Ancak Evrimi savunan bir insanla asla tartışmaya girmem, zira aksini iddia edecek bilgi birikimim, güçlü argümanlarım yok.Evrimi savunan insanlar haliyle ateist de oluyor, bunun istisnası ise papa.

Geçtiğimiz yıl `papa` evrim teorisi hakkında "evrim belki de tanrının yaratma biçimidir" cümlesini kurarak, evrim için yapılan binlerce çalışmanın karşısında duramamıştır.Benim en çok kızdığım nokta ise tanrının varlığını ispat etmek için kutsal kitaplardan örnekler veren, tükenmez kalem ile tanrının varlığını ispat etmeye çalışan embesil tipler.

Biz buna `dunning-kruger etkisi` diyoruz, Türkçesi `cahil cesareti`.Karşındaki adam köylü Mehmet amca değil, onlarca kitap okumuş donanımlı insanlar.

Sen bu kişilerle tartışırken en azından `Charles darwin`'in `türlerin atası` kitabını okumuş olman lazım.Yani bel fıtığının sebebi olarak 4 ayaklıdan evrimleşerek 2 ayaklıya geçtiğimiz için oluyor dersen ben hadi oradan derim.

(Sıkı durun şimdi tespit sıçıyorum, arka fonda da atv haber jenerik müziği çalsın.

[https://youtu.be/ebrdmafluvq ~ fon müziğimiz için tıklayın]

Madem evrim mükemmeli arıyor, o halde neden 4 ayaktan 2 ayağa geçerken mükemmel yapıdaki omurganın anatomisi bozularak bel fıtığı gibi dejeneratif bir hastalık meydana gelir! (Kaynak götüm)

Vee Alkışlar kopar, jenerik müziğimiz çalar ve ateist adam imana gelir.

Gördüğünüz gibi yaratılışı çok salakça bir şekilde savundum.Ben neden evrime inanmıyorum bilmiyorum, ya da bunu anlatacak kudretim olsa şair olurdum.Şunları söyleyebilirim, genetik yapımızın temeli olan dna'yı hepimiz biliyoruz.

Dna'nın insersiyon, delesyonlar, deaminasyon, metilasyon, depurinasyon/depirimidinasyon

vs gibi yollarla hasar gördüğü durumlarda hemen tamir mekanizmaları devreye giriyor; tamir edilemezse de planlı hücre ölümü dediğimiz `apoptozis` ile kendi kendini yok ediyor.Şu bir gerçek ki genetik yapının değiştiği hücre ya apoptozis ile kendini öldürür ya da malignite ile tüm vücudu sarıp vücudu öldürür; genetiği değişen bir hücre geleceğe adım atıp başka türü oluşturamaz.Yine de Başta söylediğim gibi fazla fikir sahibi değilim lakin evrime inanamıyorum, belki de inanmak istemiyorum.

Evrimin ispatı için araştırmalar yapmış onbinlerce bilim adamına saygım sonsuz, tanrı ruhlarına merhamet etsin, iyi niyetli bu çalışkanlıklarının yüzü suyu hürmetine onları cennetine koysun. Sübhaneke dinimiz amin.
Okuma önerisi isteyenler için içimizdeki balık,ataların hikayesi evrim kuramı ve mekanizmaları gould un kitapları darwin kitapları 50 soruda serisinin yaşamın tarihi yeryüzü tarihi kısmı ilk aklıma gelenler, ayrıntılı bilgi için evrim ağacı sitesinde bir makale var bu konu ile ilgili oradan bakabilirsiniz. Kitaplar da çoğu Üniversite kütüphanelerinde mevcut.
Rastgele gelişen mutasyonların zamanla doğal seçilime uğraması

Çok derin bilgiye sahip değilim ama bildiğim bir şey varsa o da hz. Nuh 950 yıl yaşamışsa bir şeyler evrilmiş demektir
olması gerektiği gibi gayet inançlı ve araştıran bir müslüman olarak, evrimle ilgili okuduğum, izlediğim ve bunları anladığım kadarıyla diyebilirim ki: kur'an'ın hiçbir ayeti evrimle çelişmez. dilerseniz bu konuda tartışabiliriz. dikkat ettiyseniz islam evrimi kabul eder ya da yalanlar demedim, çelişmez dedim. bu görüş de her şeyi Allah'ın yarattığı inanışını yalanlamaz. dolayısıyla özellikle misyonlarını islam'ı yalanlamak olarak belirleyenlerin, birçok ateistin ve birtakım müslümanın düşüncelerinin aksine evrim teorisi, insanı zorunlu olarak ateizme götürmez. bilakis ben aşkın bir varlığın (allah) evrenin ve canlılığın yaratıcısı olduğu görüşüne inanıyorum. benim açımdan da evrimin henüz beni tatmin etmeyen soruları var. bu sebeplerden ötürü, evrim teorisinin bilimsel olarak doğruluğuna inanıp inanmamam, benim allah'a olan inancımı zedelemez, olsa olsa artırır.