ezel

ezel, türk drama, aksiyon televizyon dizisi. 28 eylül 2009'da show tv'de "ihanet onları ayırdı, intikam birleştirecek." sloganıyla başlamıştır. 25 ocak 2010 tarihinden itibaren atv'de yayınlanmıştır.

dizinin senaristi kerem deren'in 11 mart’ta beyin kanaması geçirmesi nedeniyle[kaynak belirtilmeli] 2 hafta zorunlu ara veren dizi 12 nisan tarihinde yeni bölümüyle yayınlanmaya devam etti.

dizinin tüm bölümleri, yapımcı firma olan ay yapım tarafından, dizinin resmi youtube hesabına yüklenmiştir.

ezel, 2010'da ilk kez düzenlenen ismail cem televizyon ödülleri'nde aday gösterildiği 14 dal içinden 9 ödül kazanarak büyük başarı kazandı.[2] (en iyi drama dizisi, dizi film yönetmeni, özgün senaryo, drama erkek aktörü, görüntü yönetmeni, kurgu, dizi film müziği, film fragmanı, unutulmaz sahne)

edit: şahsımın en iyi türk dizisi olarak gördüğüdür.senaryosu 20th century fox'a satılmıştır
"sen kimin eline adımı yazsann önce bana gelir kardeşş" replikli türk televizyonunun gördügü en iyi dizi.
---spoiler---

zamanında ezel'in kendi kimliğini açığa çıkartmasına kadar aralıksız izlediğim dizi. selma hünel'in bir ihtimal daha var şarkısıyla tanıştığım bölüm efsaneler efsanesidir.

---spoiler---
dizinin efsanesi ramiz dayıyı rahmetli tuncel kurtizi anmadan olmaz. severek izlediğim, hayatı felsefesine göre yaşayan usta bir oyuncuydu.
her bölümünü kaçırmadan izlediğim tek türk dizisi ünvanına sahiptir. çok iyi diziydi be. harbiden çok iyi diziydi.
(bkz: nerde o eski diziler)
gencligin yeniden kesfettigini görüp sabah sabah mutlu etmistir. (bkz: suyumu harelendiren sevincimdin) (bkz: birhan keskin)
çok fazla şiir ile aram yoktur belki ama en sevdiğim şiirlerden biri olan `oysa herkes öldürür sevdiğini` şiirini çok başarılı bir şekilde uyarlayan ( bunda rahmetli tuncel kurtiz' in katkısı büyük) dizi.

sonradan izledim ama iyi izledim.

eyşan karakteri yüzünden bir süre cansu dere' den nefret etmiş olabilirim.

ama son bölümde ali' ye yaptıkları ise içimin yağlarımı eritmiş olabilir.
tavsiye üzerine başlayıp 3-4 haftada bitirdiğim dizi. efsaneler efsanesi yauv.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim