fotokopicilerin parayı kırması – Tıbbiyeli Sözlük
Bizim fakültede tüm dönemlere notları basıp getiren bi arkadaş var, fotokopiciyle anlaşmış filan. Her günün notu o sabah geliyor yani mis gibi. Yalnız bu arkadaş bu işten kazandığı parayla araba falan aldı yani o biraz kafa karıştırıcı.
`Hukuk fakültesi `nde açacaksın esas o Zaman parayı kırarsın.her şeyi parayla kıyaslayan ne kadar kazanıyor muhabbeti yapanlar ileride ticari doktor olcak hacı.etik mi? O da ne ? Sen paradan haber ver mantığıyla hareket edecek, parası olmayana bakmayacak tipler daha okul döneminde fotokopicinin kazandığı parayı baz alarak içten içe bilinç altına itiyor demekki bu düşünceleri.
bizim fakültedeki adam övünerek bu ilde en çok şubesi olan fotokopici benim dediğine göre arkadaşın haklılık payı ortaya çıkıyor
Bizim zamanında fotokopileri alabileceğimiz 2 kırtasiye vardı, 1 tanesine eksiksiz tüm notları götüren birileri vardı dolayısıyla tıp fakültesine çalışan 1 kırtasiye idi. Mesela 50 kuruş tutan notun üzerine 60 kuruş yazardı sahibi sayarak alırsan ne ala saymazsan gitti 10 kuruş. Şimdi diyeceksiniz 10 kuruş mu sorun? Hayır tabi. Ancak bir komitenin notlarını toptan alıyorsanız ve her komite için çıkmışlarla beraber en az 20 tl ödüyorsanız her NOT için 10-15kuruştan epey oluyor. Bazen doğru fiyatı da yazmıyor değildi ama o istisna tabi. Ha belki de matematiği o kadar dicem ama, adam para hesabını güzel de yapıyordu yani. Neyse ses etmedik yedik bitirdik temel bilimleri, göremez olduk her gün kırtasitede olan adamı. Sonra bi öğrendik ki bir partiden Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmuş. Gerisini sözlükcüm sen düşün.
- abi bu fotokopi niye bu kadar pahalı?

-şimdi kardeşim malum bu siyaset felandan dolayı dolar yükseldi

- ne alaka abi?

- biz kağıdı yurtdışından alıyoz sizler için en iyisini alıyoruz
o değil de bizim fotokopici tüm okulu tanıyıp tüm dedikodulardan haberdar. Kongre pikniğinde bile yan tarafta ailesiyle piknikteydi.