freddie mercury – Tıbbiyeli Sözlük
gerçek adı Farrokh Bulsara imiş.`bohemian rapsody` `don't stop me now` `we will rock you` `we are the champions` gibi şarkıları seslendiren efsanevi ses,`queen` solisti.

kendileri zanzibar doğumluymuş ve 45 yıllık yaşamdan geride pek çok eser ve eşsiz performanslar bırakmış,aids illetinden 1991 yılında londrada hayata veda etmiştir.[https://youtu.be/04854XqcfCY ~ burda] bir şarkıyı paylaştım.dinleyiniz efendim.

editus communis : imla
Rolling stones a göre gelmiş geçmiş en iyi 2. Müzisyen 1. Elvis Presley 3. İse jon bon jovi dir.

The show must go on ve i want to break free ise favorilerimdendir.
Aykırı kişiliğiyle dikkat çekmiş Müzik dehâsı, sahne adamı. 27 yıl önce bugün yaşamını yitirse de gösteri hâlâ devam ediyor...
müzik târihinin john lennon'la birlikte, gelmiş geçmiş en büyük balonudur. standart bir piyasa sesinin global çapta nasıl pazarlanabileceğinin ve vasat dinleyiciye nasıl muhteşem bir ürün gibi satılabileceğinin en büyük kanıtıdır. kendisi bir pazarlama başarısıdır, grup bazında the beatles ve queen de aynı şekilde öyledir. bu adama efsâne falan diyenlerin müzik profesyonalizminden ciddi olarak şüphe ederim. buna kaliteli diyen adam ömründe hiç jon oliva, zak stevens, johan hegg, Anders Jacobsson, phil anselmo, neige, king diamond, russell allen, david draiman, adrian hates... dinlememiştir. ona göre the beatles, queen, pink floyd, nirvana vesâire yeryüzündeki en kaliteli gruplardır. en iyi bildiği rock/metal grubu metallica'dır. az daha zorlasan belki iron maiden, linkin park falan der. bohemian rhapsody, imagine, smells like teen spirit ve another brick in the wall'u kulağından eksik etmez.