İşledikleri konu açısından benzer özelliklere sahip iki sitcomun konusunun açıldığı her ortamda karşılaştırılması kaçınılmaz oluyor tabi.

Barneyci arkadaşlar kızmasın ama benim oyum friends'ten yana.

İnsanın arada bir arkadaşlarıyla monica'nın eve gidip iki muhabbet edesi gelmiyor değil.

Siz de arada bir `smelly cat` açıp dinliyorsunuz. Biliyorum!
himym ile buyudum, friends izlemedim o yuzden himym diyorum.


Bi de bu good old days diye diye friends guzellemesi yapip kendini ustun gorenler de beni iyice sinir ediyor o yuzden de bi antipatim olabilir. Sanki hicbiri lisede yabanci dizi olarak himym izlememis gibi kotuler.
İki diziye de izledim, izleyen herkesi kahkahalara boğacak harika dizidir ikisi de.
Hımym friends’deki esprileri daha bir kusursuz olarak sunmaya çalışmış gibi. -bunu başardığı yerler de azımsanmayacak kadar çok -
Ama orijinalindeki samimiyeti verememiş bence o yüzden friends diyorum.
Ayrıca sırf phoebe buffay gibi harika bir karakter için bile friends denebilir.
Bu arada friends için de coupling adlı diziden özenilmiş diyorlar fakat onu izlemediğimden yorum yapamayacağım.
Friends’i iki kere izledim, himym’i 2 sezon. Friends’in karakterlerle bütünleşme olayını çok güzel yansıttığını düşündüğümden oyum ondan yana.
himym izlemedim o yüzden friends diye vereceğim cevap kadar saçma bir karşılaştırma, demek zorundayım yani neden karşılaştırıyoruz cidden merak ediyorum biri bana açıklasın karşılaştırmadan izlemeye mi başlayamıyoruz, illa birini izleyip diğerini kötülemek mi gerekiyor? bir anlayım ne yapılması gerekirse yapacağım vallahi söz. ikisi de kendi hayran kitleleri tarafından beğenilen ortak kitleleri de kapsayabilecek çeşitli farklı yönleriyle beraber ilk bakışta benzer yönlerde içeren diziler. İki dizininde adı geçen kullanacağım tek cümle şu olur; aynı zaman diliminde birlikte izlemeyin birinin sezonlarını bitirin diğerine başlayın ikisinide izleyin.
Karakterleri ve senaryosu birbirine benzer iki durum komedisinin karşılaştırılmasıdır. himym için friends'in güncel sürümü diyebiliriz. Ben şahsen oyuncuların her birini çok sevdiğim için oyumu himym lehine kullanırım. Bir de ted'in çocukları senaryo gereği tüm sezonlarda yaşlanmadan yer alıyor ki bu bile himym demeye yetecek bir güzellik.