[http://www.mynet.com/haber/guncel/ulastirma-bakani-kopruden-gecen-de-gecmeyen-de-para-odeyecek-2535272-1 ~ haber linki]bir ahmet `arslan beyanatı`. `osmangazi köprüsü`nün her türlü halka gireceğinin göstergesi şeklinde bir haber. köprü açıldığında göbek atarak geçen çomar sürüsü vardı, hadi şimdi de göbek atsınlar bakalım.
Yalnız ve güzel ülkemin çapsız bakanı tarafından yapılan halkı aptal yerine koyan açıklama. Şu projenin ayrıntılarını ve eksikliklerini bayram boyunca anlatmaya çalıştım yakın akrabalarıma. Yok abi inanmıyorlar. Neymiş efendim devletten tek kuruş çıkmadan köprü yapılmışmış. Al işte görüyoruz çıkan kuruşları. Geçen araçtan bile 15 dolar para çıkıyor devletten. Bu halk böyle at gözlüğüyle bakmaya devam ettikçe müstehak aslında bunlar. Neyse ki "bütün ümidim gençliktedir."
Yine de geçenler geçmeyenlerden daha fazla ödüyor abi

(bkz:züğürt tesellisi)

Çok saçma yahu. Bilmeden köprü yaptırmışız haberimiz yok. Evet o köprü bizim mülkümüz. Peki biz niye para veriyoruz gene ?
Körfez Köprüsüyle ilgili bitmeyen ve bitmeyecek saçma açıklamaların en yenisi. Yahu kimse de demiyor ki geçenler niye para ödüyor? 'Özel şirket yaptı bunu, Köprünün kendi masrafını çıkarması lazım rererörö' diye cevabı olan mal insana bu sefer de 'e madem o geçiyor da geçmeyen niye para ödüyor?' diye sorsan bu sefer de 'vergilerle yapıldı bu bıdıbıdıbıdı' diye uzayan saçma cevaplarla devam eden bir muhabbet başlıyor. Yıldım yeminle bu köprü ve bitmeyen saçmalıklarından.