Küfrü ifade özgürlüğü sanan bir avuç kendini bilmezin sınırı aşmaları üzerine gerçekleşen olaydırBurdan çıkarmamız gereken sonuç hareket ve söylemlerimızde özgürlük adı altında sınır tanımazcasına davranmaktan sakınmak olmalıdırÖzellikle burda da bazı yazarlar bu sınırı geçme aşamasında onlar da kendine çeki düzen vermeli
twitter hesabından açıklama olarak ise uykusuzduk diye geçiştirilmesi zaten her şeyin göstergesi,ciddiyetsizlik had safhada
gerçekten de rahatsız olan insanlar olabilir; ifade özgürlüğünün önüne geçmemelidir bu. tabi bir ateist olarak hakaret olduğunu düşünmediğimden, bir müslümana göre peygambere hakaret anlamı taşıyorsa özür dilenmelidir.

bundan rahatsız olanlar bir halka, islami olmayan bir dine/mezhebe, türk olmayan bir halka sövünce de rahatsız olmalıdır; olmuyorlar ise ikiyüzlülüktür.

çocuk ve kadınlara hatta diğer hayvanlara yapılan tecavüzlere, tüyü bitmemiş yetimin hakkının birilerine peşkeş çekilmesine ses çıkarmıyorlar; benim doğruma herkes uyacak, benim yanlışımın üstü örtülecek diyorlar.

demiyorlarsa başımın üstünde yerleri vardır.

ama diyorlar.zaten de dergi kapatılmış. darısı hakareti, ırkçılığı, aşağılamayı araç olarak kullanan diğer basın-yayın organlarının başına.
Zamanında Danimarkalı karikatüristin hz. muhammed (s.a.v)hakkında aynı şekilde çirkin çizimlerde bulunmuştu, hiç bir farkı yok, evet basın özgürlüğü olmalı ancak başkalarının inancına ,saygı duyduğu kutsal saydığı bir şahsiyete hakaret ve küfretmek karaktersizliktir, yapılan karar doğrudur, ancak sırf muhalefet diye de başka dergileri kapatmaya da başlanırsa bu suiistimal olur umarım bu şekilde bir şey olmaz.